Wiadomości to bardzo popularna aplikacja Google, przeznaczona do odbierania i wysyłania SMS-ów oraz MMS-ów. Liczba funkcji w programie robi wrażenie, a tym bardziej że teraz gigant z Mountain View zdecydował się na wprowadzenie kolejnej. Mowa oczywiście o obiecanych wcześniej dymkach czatu, których API Google udostępniło deweloperom już w drugiej wersji deweloperskiej Androida 10.

Aplikacja Wiadomości od Google z dymkami czatu – to nowość, na którą czekało naprawdę wiele osób

Wiadomości od Google zweryfikują SMS-y

Wiadomości to jedna z najpopularniejszych aplikacji w swoim rodzaju. Na chwilę obecną z Google Play pobrano ją już ponad miliard razy, więc Google ma doskonałą motywację, by ulepszać swój produkt. Teraz Wiadomości wzbogaciły się o lubiane dymki czatu, znane m.in. z Messengera od Facebooka. Niestety jest mały haczyk, bowiem na chwilę obecną nowość jest dostępna tylko u wybranych użytkowników bety Androida 11.

Zobacz także: Premiera Honora X10 Max z ekranem o przekątnej 7,09 cala – to jeszcze smartfon, czy może już tablet?

Niestety nie można w żaden sposób manualnie włączyć opisywanej funkcji. O jej pojawieniu się bądź nie u konkretnych użytkowników decyduje Google, bo dymki są uruchamiane po stronie serwera. Mając to na uwadze, wersja posiadanej aplikacji raczej nie ma znaczenia. Na chwilę obecną nie jest jasne, kiedy nowość trafi do wszystkich użytkowników Wiadomości, choć z pewnością dopiero po premierze oficjalnej wersji Androida 11. Co sądzicie o dymkach – korzystacie z nich, czy wręcz przeciwnie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.