Nowe funkcje WhatsApp zmierzają już do aplikacji, a firma postanowiła o tym przypomnieć z początkiem nowego miesiąca. Pojawi się wsparcie dla kodów QR, czyli skończy się uciążliwe przepisywanie numerów kontaktowych i pojawi się tryb ciemny dla aplikacji innych, niż ta mobilna. Widać, że firma na poważnie podchodzi do rozwoju.

Nowe funkcje WhatsApp

Z WhatsApp korzysta już ponad 2 miliardy użytkowników. Nie dziwne więc, że firma co chwila wprowadza jakieś nowości. O jednej z nich pisał już dla was Kacper, a mianowicie o tym, że pojawi się wsparcie dla kodów QR w aplikacji. Ta nowość ma zawitać w aplikacji w ciągu najbliższych tygodni i sprawi, że dodawanie nowych kontaktów będzie znacznie łatwiejsze i szybsze. Wystarczy, że zeskanuje się kod QR użytkownika i gotowe. Nowe funkcje WhatsApp nie ograniczą się jednak tylko do wersji mobilnej aplikacji.

Pojawi się tryb ciemny w wersji WhatsApp Web oraz WhatsApp na pulpit. To sprawi, że praca w nocy będzie o wiele przyjemniejsza, jeżeli będzie korzystało się z tego rozwiązania. Kolejną rzeczą będą nowe animowane naklejki, które zostaną udostępnione użytkownikom. W ten sposób będzie można wyrażać nowe emocje i odczucia, choć tutaj nie sprecyzowano jeszcze, jak będą one wyglądały. Do tego ma dojść jeszcze ulepszenie połączeń wideo. Teraz będzie mogło w nich uczestniczyć do 8 osób. Można także zdecydować, któremu z rozmówców poświęcić więcej czasu. Wystarczy przytrzymać dłużej wideo użytkownika, by to rozciągnęło się na cały ekran. Dodana zostanie także ikona czatu grupowego.

Zobacz też: 100 GB od Play na kartę do końca wakacji.

Ostatnią rzeczą, którą pojawi się w WhatsApp to możliwość udostępniania statusu tylko na 24 godziny w przypadku KaiOS. Nie podano dokładnie, kiedy nowe funkcje WhatsApp zaczną być wprowadzane na masową skalę, ale zapewne nastąpi to już niedługo.

Źródło: WhatsApp

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.