Planujesz zmienić dostawcę usług telekomunikacyjnych? Numer do Play przeniesiesz na poczcie. O nowej możliwości będącej efektem poszerzenia współpracy Play z Pocztą Polską poinformował dziś fioletowy operator.

Numer do Play przeniesiesz na poczcie – oto szczegóły

numer do play przeniesiesz na poczcie

Play wspólnie z Pocztą Polską uruchomił już jakiś czas temu możliwość kupowania starterów, doładowań i rejestracji kart SIM w placówkach pocztowych. Teraz klienci, którzy dopiero chcą przenieść swój numer telefonu do Play, także mogą to uczynić na poczcie. Do wyboru jest ponad 4500 urzędów pocztowych w całym kraju.

Żeby przenieść numer do Play na poczcie, wystarczy złożyć wniosek w jednej z placówek. Cała procedura powinna potrwać kilka minut. Potrzebny jest telefon z numerem, który klient chce przenieść oraz dowód osobisty, a w przypadku cudzoziemca paszport, karta stałego pobytu lub dowód osobisty UE. Jeżeli chcemy otrzymać drogą mailową potwierdzenie przeniesienia numeru, powinniśmy podać też swój adres e-mail. Play przypomina, że numery telefonów osób posiadających usługi abonamentowe i MIX są przenoszone po zakończeniu trwania umowy u dotychczasowego operatora. Jeżeli jednak osoba chcąca przenieść numer posiada ofertę typu prepaid, przeniesienie może dokonać się już dzień po złożeniu wniosku.

Czytaj także: Mapy sieci 5G w Polsce – Play rządzi, ale Orange i T-Mobile go gonią

E-mail to nie jedyny sposób na poznanie decyzji o przeniesieniu numeru. Proces można też śledzić na stronie www.play.pl/status-mnp. Play zachęca do przeniesienia numeru, oferując bonusy. Są to 20 GB, 200 zł na rozmowy i SMS-y na 60 dni, a także rok ważności konta. Bonusy można aktywować poprzez krótki kod USSD *11*340*1#.

źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.