Wiemy już, ile telewizorów Samsunga ze sztuczną inteligencją kupili Polacy. Chodzi o modele wyposażone w technologię poprawy jakości obrazu (Inteligentnego Skalowania), która bazuje właśnie na AI.

Ile telewizorów Samsunga ze sztuczną inteligencją kupili Polacy?

ile telewizorów ze sztuczną inteligencją kupili polacy

Od stycznia 2019 do maja 2020 na polskim rynku konsumenci kupili prawie 106 tysięcy telewizorów Samsunga obsługujących Inteligentne Skalowanie. Technologia ta jest obecnie stosowana w telewizorach QLED 8K oraz QLED 4K.

Jak działa Inteligentne Skalowanie, którym chwali się Samsung? Technologia, jak sama nazwa wskazuje, skaluje obraz do 4K i 8K. Inteligentne Skalowanie automatycznie analizuje źródło treści. Celem tego jest zredukowanie szumów, odtworzenie utraconych szczegółów, a także wyostrzenie konturów obiektów i tekstu. Analiza i przetwarzania cech nagrania odbywają przy jednoczesnym uczeniu się w oparciu o sztuczną sieć neuronową – twierdzi Samsung. Dlatego też firma uważa, że wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji, by poprawiać jakość obrazu. Cała technologia ma być odpowiedzią na problemy widzów, którzy na nowych telewizorach o dużych przekątnych oglądali stare materiały filmowe. W takim wypadku wyrazistość obrazu pozostawiała dużo do życzenia, gdy nie stosowano odpowiedniego skalowania.

Czytaj także: Galaxy A42 na horyzoncie – tańszy średniak 5G od Samsunga na… 2021 rok

Dzięki analizie danych i inteligentnej adaptacji, treści o niskiej rozdzielczości są korygowane. W efekcie widz otrzymuje materiał bardziej wyrazisty, o lepszej jakości. Za rozwój technologii odpowiada zespół Samsung Picture Quality Solution Lab. Ważnym elementem zastosowania Inteligentnego Skalowania był procesor Quantum 8K wykorzystujący sztuczną inteligencję.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.