Apple Developer Transition Kit

Zestawy deweloperskie komputerów Apple z ARM przetestowane – wyniki zaskakują

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pierwszego procesora Apple w architekturze ARM na komputery Mac jeszcze nie ma. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z istną rewolucją. Wysyłane przez Apple zestawy przejściowe dla programistów wykorzystują układ przeznaczony dla iPadów. I przy okazji wykazują się niespodziewaną wydajnością w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Działają one dobrze nawet przy uruchamianiu kodu x86_64 pod emulacją. Oczekuje się, że pierwszy oficjalny procesor zastosowany w komputerach Apple Silicon Mac będzie znacznie przewyższał tę wydajność.

Apple Developer Transition Kit

Apple Developer Transition Kit

W ubiegłym tygodniu, podczas WWDC 2020, firma Apple zaprezentowała plany przejścia komputerów Mac na własne procesory oparte na architekturze ARM. Jest to świetny krok z wielu powodów, chociażby długiej pracy takiego urządzenia na baterii. Obawy budzi jednak nieco kwestia wydajności. Okazuje się jednak, że naprawdę nie ma się o co obawiać, tak przynajmniej wskazują głosy programistów. Firma zaczęła wysyłać zestawy dla deweloperów, czyli Apple Developer Transition Kit, które wyglądają jak Mac mini. Jednak różnią się one od niego w znaczny sposób. Sercem tych komputerów jest układ Apple A12Z, który współpracuje z 16 GB RAM i 512 GB SSD.

Zobacz też: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Amazon Prime Video – dodano ciekawe nowości!

Według pierwszych syntentycznych testów zestaw ten uzyskał w Geekbench średnio 811 punktów w teście jednordzeniowym i 2 781 w teście wielordzeniowym. Należy zauważyć, że wyniki te zostały uzyskane przy użyciu emulacji środowiska x64, a nie przez test uruchomiony natywnie. Oznacza to, że na takie osiągi mogą liczyć emulowane aplikacje, natomiast odpalone natywnie mogą liczyć na wiele więcej. I wciąż mówimy tu o procesorze z tabletu, który po prostu trafił do zestawu deweloperskiego. Możemy więc liczyć na to, że ostateczne wyniki powinny być jeszcze lepsze. Gdyby nie problemy Microsoftu z przejściem na ARM, to Intel i AMD miałyby poważne powody do obaw.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy