ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

CyanogenMod na bazie Android 5.0 Lollipop jeszcze w tym miesiącu!

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
cyanogen new logo

Równo dwa tygodnie temu Google oficjalnie udostępnił kod Android 5.0 Lollipop w ramach projektu AOSP. Kwestią czasu było więc, kiedy po raz pierwszy pojawią się informacje o próbach deweloperów przeniesienia nowych funkcji do popularnych modyfikacji tego systemu. Twórcy CyanogenMod, który jest zdecydowanie najpopularniejszym nieoficjalnym wcieleniem Androida, uchylili rąbka tajemnicy i poinformowali o etapie prac nad 12 wersją tego systemu, działającą w oparciu o nowe rozwiązania Google’a.

Na oficjalnym blogu projektu pojawił się wpis, w którym możemy wyczytać, że pierwsze „nocne” kompilacje dla Nexus 5 oraz niektórych urządzeń Sony trafią do Sieci jeszcze w tym miesiącu. Deweloperzy w pierwszej kolejności planują skupić się na blisko 50 urządzeniach oficjalnie wspieranych przez projekt, które na pewno dostaną oficjalną aktualizację od swoich producentów. Ponadto część funkcji dostępnych w Android 5.0 trafi do CyanogenMod 11 bazującego na KitKat w kolejnych aktualizacjach do wersji M, które ukazują się co miesiąc.

Po publikacji kodu wczesnych wersji Androida L, deweloperzy wstępnie oszacowali wymagania systemu oraz wstępnie przystąpili do prac, jednak dopiero po publikacji pełnego źródła prace ruszyły pełną parą. Niestety nie znamy nawet wstępnej listy urządzeń, które mogą liczyć na pełne wsparcie CM, jednak ta jest w trakcie tworzenia i powinna pojawić się w najbliższym czasie.

Producent twierdzi, że na tym etapie prac wszystko idzie w dobrym, zaplanowanym tempie. Jeśli nie nastąpią nieoczekiwane problemy, pierwsze stabilne wersje powinny pojawić się w okolicach nowego roku.

Źródło: CyanogenMod

Sprawdź najnowsze wpisy