CyanogenMod na bazie Android 5.0 Lollipop jeszcze w tym miesiącu!

Newsy

cyanogen new logo

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Równo dwa tygodnie temu Google oficjalnie udostępnił kod Android 5.0 Lollipop w ramach projektu AOSP. Kwestią czasu było więc, kiedy po raz pierwszy pojawią się informacje o próbach deweloperów przeniesienia nowych funkcji do popularnych modyfikacji tego systemu. Twórcy CyanogenMod, który jest zdecydowanie najpopularniejszym nieoficjalnym wcieleniem Androida, uchylili rąbka tajemnicy i poinformowali o etapie prac nad 12 wersją tego systemu, działającą w oparciu o nowe rozwiązania Google’a.

 

Na oficjalnym blogu projektu pojawił się wpis, w którym możemy wyczytać, że pierwsze „nocne” kompilacje dla Nexus 5 oraz niektórych urządzeń Sony trafią do Sieci jeszcze w tym miesiącu. Deweloperzy w pierwszej kolejności planują skupić się na blisko 50 urządzeniach oficjalnie wspieranych przez projekt, które na pewno dostaną oficjalną aktualizację od swoich producentów. Ponadto część funkcji dostępnych w Android 5.0 trafi do CyanogenMod 11 bazującego na KitKat w kolejnych aktualizacjach do wersji M, które ukazują się co miesiąc.

 

Po publikacji kodu wczesnych wersji Androida L, deweloperzy wstępnie oszacowali wymagania systemu oraz wstępnie przystąpili do prac, jednak dopiero po publikacji pełnego źródła prace ruszyły pełną parą. Niestety nie znamy nawet wstępnej listy urządzeń, które mogą liczyć na pełne wsparcie CM, jednak ta jest w trakcie tworzenia i powinna pojawić się w najbliższym czasie.

 

Producent twierdzi, że na tym etapie prac wszystko idzie w dobrym, zaplanowanym tempie. Jeśli nie nastąpią nieoczekiwane problemy, pierwsze stabilne wersje powinny pojawić się w okolicach nowego roku.

 

 

 

Źródło: CyanogenMod


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x