Biorąc jednak pod uwagę surową specyfikację obydwu układów, będzie to raczej karkołomne zadanie. Tak naprawdę MediaTek Helio G25 i Helio G35 niewiele się od siebie różnią. Głównym punktem jest tu taktowanie ich procesorów i GPU. Pierwszy z nich to rdzenie o taktowaniu 2 GHz i GPU 600 MHz, natomiast model wyższy to odpowiednio 2,3 GHz na rdzeniu i 680 MHz GPU. Nie ma więc sensu w dalszej części tekstu rozdzielać tych dwóch procesorów, ponieważ pozostały opis poza pewnym aspektem ekranu, na który zwrócę uwagę, pasuje do obydwu.

MediaTek Helio G25 i Helio G35

MediaTek Helio G25 i Helio G35

Taktowanie rdzeni nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Jednak to, z jakimi jednostkami mamy do czynienia jest tu najbardziej istotną kwestią. Mowa tu o już dość leciwych Cortexach A53. Te wciąż są podstawą większości procesorów, przynajmniej jeśli chodzi o zestaw słabszych rdzeni. MediaTek Helio G25 i G35 składają się z zestawu ośmiu takich jednostek wykonanych w procesie 12 nm. GPU PowerVR GE8320 również nie jest jakoś szczególnie wydajnym układem graficznym, jednak powinien sobie poradzić z mniej wymagającymi i nieco starszymi grami na smartfony. Można więc powiedzieć, że zestaw ten trudno określić dedykowany grom. MediaTek ma tu jednak pewnego asa w rękawie, a przynajmniej tak twierdzi. Jest nimi technologia HyperEngine, która podobno oferuje inteligentne zarządzanie zasobami. W ten sposób ma zapewniać stałą i płynną wydajność, nawet w wymagających sytuacjach.

Zobacz też: MediaTek szybciej dostanie dostęp do procesu 5 nm dzięki… USA

Na przykład, jeśli sieć Wi-Fi jest słaba, to w ciągu milisekund inteligentnie wyzwala współbieżność Wi-Fi i LTE. Oprócz zarządzania łącznością i funkcjami połączeń w trakcie gry to związanie to zapewnia także inteligentne i dynamiczne zarządzanie procesorem, układem GPU oraz pamięcią. Procesory te współpracują z układami RAM LPDDR4x do 6 GB i taktowaniu do 1600 MHz oraz pamięcią wewnętrzną eMMC 5.1. Dodatkowo G35 radzi sobie z ekranami Full HD+ przy odświeżaniu 60 Hz. W przypadku G25 mowa jest o wsparciu do rozdzielczości HD+. Wspierają Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, Beidou, Galileo oraz radio FM. Jeśli zaś chodzi o aparat, to maksymalna rozdzielczość pojedynczego modułu to 25 MPx, lub zestaw dwóch po 13 MPx pracujących jednocześnie. Układy te już można odnaleźć w trzech smartfonach. Redmi 9A i Realme C11 dostały Helio G35, Natomiast Redmi 9C został wyposażony w Helio G25.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.