Galaxy A51 i Galaxy A71 są pierwszymi smartfonami Samsunga z serii Galaxy A, które pojawiły się na rynku obsługą sieci 5G. To oznacza, że A51 5G jest obecnie najbardziej przystępnym cenowo telefonem 5G południowokoreańskiej marki. Wciąż jednak trudno nazwać go smartfonem tanim. Sama jego nazwa sugeruje, że znajduje się od w środku stawki cenowej smartfonów Samsunga. W przyszłym roku powinno być jednak zauważalnie taniej. A przynajmniej o jedno oczko. Okazuje się bowiem, że producent już pracuje nad Galaxy A42, który również dostanie wsparcie dla sieci 5G. Z drugiej strony nic w tym dziwnego, ta nazwa już została zastrzeżona przez giganta.

Samsung Galaxy A42 5G w 2021 roku

Samsung Galaxy A42 5G w 2021 roku

Samsung Galaxy A42 będzie rzecz jasna następcą modelu Galaxy A41. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to jego wariant na przyszły rok. Warto tu przypomnieć, że Samsung co roku zmienia numerację o jeden, aby zachować porządek w swojej ofercie smartfonów. Nie zapominajmy również, że tańszy nie oznacza tani. Obecnie Galaxy A41 jest wyceniony na około 1300 PLN. Nie ma co liczyć na to, że jego następca będzie w jakikolwiek sposób tańszy. Bardziej prawdopodobna jest wręcz sytuacja odwrotna. Na pewno będzie jednak taniej niż w przypadku A51 5G. Według doniesień Galaxy A42 5G ma numer modelu SM-A426B. Ma także zawitać w wersi 4G. To oznacza, że Samsung nie zamierza zbyt szybko przechodzić na nową technologię. Biorąc pod uwagę jej zasięg, to jest to zrozumiała decyzja.

Zobacz też: USA chce stworzyć swojego własnego Huaweia

Niestety, poza numerem modelu i obsługą sieci 5G nie dostaliśmy żadnych innych informacji na temat jego specyfikacji. Możliwe, że Samsung z myślą o tym smartfonie pracuje nad kolejnym, jeszcze tańszym procesorem 5G. To są jednak jedynie spekulacje. Podobnie jak informacje sugerujące pamięć wewnętrzną 128 GB. Wzięły się one z faktu, że Galaxy A41 oferuje 64 GB, więc ktoś to sobie po prostu pomnożył razy dwa. To po prostu zwykły strzał, a nie pewnik. Na więcej informacji poczekamy jeszcze kilka ładnych miesięcy. Mam nadzieję, że Samsung pracuje także nad tańszymi smartfonami 5G. Inaczej nie będzie miał szans z chińską konkurencją.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.