Całoekranowy czytnik odcisków palców nie wszedł jeszcze do użycia, choć takie pomysły już był. Dalej użytkownicy muszą celować w konkretną przestrzeń na wyświetlaczu smartfona. To jednak może się niedługo zmienić. TCL opracowało technologię, która ma pozwolić na to, by dało się odblokować telefon, dotykając ekranu w dowolnym miejscu. To zdecydowanie ułatwiłoby obsługę smartfonów, ale czy nie będzie zbyt drogie?

Całoekranowy czytnik odcisków palców

Całoekranowy czytnik odcisków palców
Fot. TCL

Nie możemy jeszcze kupić smartfona, który ma ekran LCD i pozwala na skorzystanie z czytnika linii papilarnych pod ekranem. Tym bardziej na całej jego powierzchni. Dostępna technologia sprawia, że zazwyczaj jest to jedno miejsce, w które trzeba dość precyzyjnie wycelować. Z czasem robi się to już automatycznie, ale z początku może być ciężko się przyzwyczaić. Nie dziwne więc, że pojawiają się pomysły, by wprowadzić rozwiązanie, które ułatwi cały proces logowania i przede wszystkim go przyśpieszy. Taki pomysł miało TCL i wygląda na to, że dopięło swego. Przynajmniej w teorii, bo działającego produktu jeszcze nie pokazano.

Całoekranowy czytnik odcisków palców ma pojawić się już w przyszłym roku. Technologia była opracowywana przez blisko dwa lata, a teraz ma zostać przeniesiona do produktów komercyjnych. Będzie wykorzystywany tutaj skaner podczerwieni, który ma charakteryzować się większą skutecznością w rozpoznawaniu odcisków. Poziom rozpoznawalności zdefiniowanych odcisków ma być porównywalny do tego, co oferują ekrany OLED lub nawet go przewyższać.

Zobacz też: Kopia zapasowa w Google Photos teraz bez niektórych folderów.

Ekrany LCD z taką funkcjonalnością, mają pozwolić na to, by odblokowywać telefon po dotknięciu wyświetlacza. Będzie to mogło się odbywać w dowolnym jego punkcie, bo technologia ma pokrywać około 92 procent ekranu. Wygląda to obiecująco, ale zobaczymy, jak będzie sprawdzało się w rzeczywistości. I czy nie będzie drogie.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.