Xiaomi Redmi 8

Niespodzianka – Redmi 8 dostaje aktualizację do Androida 10!

Newsy

Xiaomi ma obecnie pełne ręce roboty przez przygotowywanie aktualizacji do MIUI 12. Jakby tego było mało, firma równocześnie pracuje nad uaktualnieniami dla nieco starszych smartfonów. Dziś wyczekiwanego Androida 10 dostał budżetowy Redmi 8, który trafił na rynek w październiku ubiegłego roku. Jak to mówią – lepiej późno niż później.

Xiaomi Redmi 8 w końcu z wyczekiwaną aktualizacją do Androida 10

Xiaomi Redmi 8

Redmi 8 trafił na rynek z Androidem 9 Pie i MIUI 11 na pokładzie. Smartfon jest budżetowcem z krwi i kości – w jego wnętrzu można znaleźć m.in. procesor Snapdragon 439 i 3 lub 4 GB RAM-u w zależności od konfiguracji. Dziś pierwsi użytkownicy tego lubianego urządzenia doczekali się już aktualizacji do Androida 10. Niestety o MIUI 12 na razie nie może być mowy, bo nowe oprogramowanie wciąż bazuje na MIUI 11, a będąc precyzyjnym, wersji oznaczonej jako 11.0.1.0 QCNCNXM. Nie ma jednak co się załamywać, bo najnowsza wersja nakładki (MIUI 12) trafi na Redmi 8, ale w późniejszym czasie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: PlayStation 2 złamane – pozostałe konsole Sony również mogą mieć tę podatność

Na chwilę obecną uaktualnienie jest dostępne tylko w Chinach, lecz już wkrótce powinno trafić także na inne rynki, wliczając w to Polskę. Poza standardowymi nowościami z Androida 10 takimi jak m.in. systemowy tryb ciemny czy nowe ustawienia prywatności, w oprogramowaniu zawarto także czerwcowe poprawki zabezpieczeń. Pod koniec warto wspomnieć, że gdy aktualizacja już zawita do Polski, to z pewnością będzie udostępniana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Wszyscy zainteresowani muszą się więc wykazać odrobiną cierpliwości.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x