Backup zdjęć z Google Photos

Backup zdjęć z Google Photos bez niektórych folderów – Google zmienia zasady

Newsy

Backup zdjęć z Google Photos, czyli przesyłanie ich do chmury z naszego smartfona, to bezpieczna opcja. Szczególnie dla tych, którzy obawiają się, że zdjęcia z ich telefonu mogą nagle „wyparować” lub zwyczajnie potrzebują więcej przestrzeni dyskowej. Taka kopia zapasowa może być robiona automatycznie, ale teraz warto uważać, bo Google zmienia zasady. Wygląda jednak na to, że na krótko.

Backup zdjęć z Google Photos

Backup zdjęć z Google Photos
Fot. Google Photos

Kolejne zmiany, które dotykają aplikacji Google, nie są podyktowane chęcią ułatwienia życia użytkownikom. Tym razem chodzi o COVID-19, a konkretniej o to, by odciążyć sieć. Google trochę spóźniło się ze swoim pomysłem, bo teraz wydaje się, że takiej potrzeby już nie ma. Spora część osób wróciła do pracy i nie siedzi już w domach, więc i obciążenie powoli powinno wracać do normy. Tymczasem gigant z Mountain View postanowił wycofać się chwilowo z tego, by kopia zapasowa zdjęć ze smartfona lądowała w chmurze automatycznie. Na szczęście nie chodzi o główny folder, ale te, które pojawiają się od innych aplikacji.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Backup zdjęć z Google Photos nie będzie teraz zawierał folderów z takich aplikacji jak Messenger, WhatsApp czy Instagram. Dalej będzie można przesyłać zdjęcia do chmury, ale trzeba będzie robić to ręcznie. Dla osób, które regularnie korzystają z tej funkcji, może być to lekko denerwujące. Dobrze jednak wiedzieć o tym, że Google przez chwilę nie będzie robić kopii zapasowej za nas. Zmiana nie obejmuje oczywiście plików, które wcześniej przeniesiono ze smartfona. Dotyczyć ma to zarówno aplikacji na Androida, jak i iOS.

Zobacz też: Wyciszanie wideo w Google Photos ma się w końcu pojawić.

Brak automatycznego backupu zdjęć z innych folderów, niż ten główny, ma wejść w życie od dziś. Już teraz widać w aplikacji opcję „przekreślonej chmury” przy folderach pokroju Messenger czy Wiadomości. Jeżeli ktoś ma tam ważne zdjęcia, warto, żeby zrobił ich kopię zapasową ręcznie lub zmienił ustawiania w aplikacji.

Źródło: Google / Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x