Plany rozwoju sieci 5G

USA chce stworzyć swojego własnego Huaweia

Newsy

Pomimo kilku oskarżeń i surowej kontroli, z jaką Huawei spotyka się na zachodzie, jest on nadal niewątpliwie jednym z pionierów sieci 5G i związanej z nią technologii telekomunikacyjnej. Jednak obecnie USA rozważają plany stworzenia dostawcy sprzętu 5G, który mógłby potencjalnie konkurować z chińskim gigantem technologicznym. Ten dla odmiany byłby jednak w pełni zależny od władz USA. 

Amerykański odpowiednik Huaweia

Amerykański odpowiednik Huaweia

Stany Zjednoczone zakazały korzystania ze sprzętu Huaweia już jakiś czas temu. Wielka Brytania natomiast obiecała, że się go jak najszybciej pozbędzie. Sęk w tym, że oba te państwa nadal nie mają zamiennika, który mógłby bezpośrednio konkurować z Huaweiem. Chociaż Stany Zjednoczone prowadzą obecnie rozmowy ze znanymi firmami sieciowymi, takimi jak Oracle, w celu ich zaangażowania, jak na razie sukces jest jedynie połowiczny. Otóż USA chce, wyżej wspomniane firmy już niekoniecznie. I trudno się im dziwić. Straciłyby one swoją niezależność od władz Stanów Zjednoczonych i zostałyby uwikłane w polityczną wojenkę z Chinami.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Divinity: Original Sin 2 zmierza na iPady!

Według najnowszych doniesień Stany Zjednoczone prowadzą obecnie rozmowy z kolejnym gigantem, jakim jest Cisco. Chcą one, aby firma kupiła Nokię albo Ericssona, czyli jednego z europejskich rywali Huaweia. Plany nie kończą się tylko na przejęciu, ponieważ USA planują również ulgi podatkowe dla Nokii czy Ericssona. W ten sposób powstałaby firma, która byłaby dość potężna, przynajmniej finansowo, aby równać się z Huaweiem. Jednocześnie z bogatym zapleczem technologicznym i… zależna od rządów USA. Dlatego mimo wszystko mam nadzieję, że Ericsson i Nokia pozostaną jednak w prywatnych, europejskich rękach. Zwłaszcza że ta druga już się przekonała, jak może się skończyć przekazanie jednego z jej działów w amerykańskie ręce. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x