Fałszywe Allegro Lokalnie

Fałszywe Allegro, czyli jak oszuści działają na OLX – warto być czujnym

Newsy

Fałszywe Allegro to jedna z metod, która znana jest już od jakiegoś czasu, jeżeli chodzi o internetowe oszustwa. Jednak dalej jest popularna i łatwo się na nią nabrać, a szczególnie wtedy, kiedy konkretny przedmiot jest w niskiej cenie. Taka sytuacja zdarzyła się ostatnio użytkownikowi Wykopu, który opisał całą sytuację. Jak nie dać się nabrać?

Fałszywe Allegro i ogłoszenie na OLX

Metoda opisana na portalu Wykop, nie jest niczym nowym, ale widać cały czas trzeba przypominać o tym, że w sieci trzeba uważać. Użytkownik, który opisał schemat oszustwa, na szczęście zachował zimną krew i nie stracił pieniędzy, ale zapewne parę osób na taki przekręt mogło się już nabrać. Zaczęło się od konsoli PlayStation 4, która pojawiła się na OLX w wyjątkowo korzystnej cenie. To już pierwsza rzecz, która może wywołać zaniepokojenie. Sprzęt miał dysk 1 TB, a w zestawie były jeszcze 22 gry i 4 pady. Całość miała kosztować 650 złotych, co już wydaje się podejrzane. Jednak czasem takie okazje mogą się zdarzyć.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
Fałszywe Allegro Lokalnie
Fot. Wykop MaskAmOtion

Po kontakcie ze sprzedawcą, ten chciał przed wysłaniem przesyłki otrzymać przelew. To kolejna rzecz, która powinna wzbudzić podejrzenia, a szczególnie, kiedy korzysta się z OLX. Użytkownik Wykopu stwierdził jednak, że woli mieć zabezpieczenie, więc poprosił o wrzucenie aukcji na Allegro. Kolejnego dnia dostał SMS-a z linkiem, który miał prowadzić do serwisu Allegro Lokalnie. Trzeba tutaj dodać, że to było fałszywe Allegro i podrobiona strona. Jej adres to: ALLEGROiOKALNIE. W pasku adresu wszystko wyświetlane jest małymi literami, więc łatwo się pomylić. Szczególnie kiedy całość ogląda się na smartfonie. Napis allegroiokalnie jest w końcu podobny do allegrolokalnie.

Zobacz też: Oszustwa w Paczkomatach – uważajcie

Link do ogłoszenia jest już nieaktywny, a sprawa ma być zgłoszona na policję. Robiąc zakupy na serwisach ogłoszeniowych, trzeba być wyjątkowo czujnym. I nigdy nie płacić z góry za produkty, których nie widziało się na oczy. Warto uważać i sprawdzać, gdzie kierują nas przesyłane linki. Bo z okazji może zrobić się problem.

Źródło: Wykop


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x