TikTok zablokowany w Indiach

TikTok otrzymał cios z niespodziewanej strony – utraty tak wielkiego rynku nikt się nie spodziewał

Newsy

Zresztą nie tylko TikTok. Indie zrobiły istną czystkę. Kraj ten zakazał użytkowania kilkudziesięciu aplikacji wykonanych przez chińskie firmy, w tym TikToka, WeChat oraz kilku aplikacji QQ i Baidu. Ministerstwo Technologii Informacyjnych podjęło decyzję, że w związku z dostępnymi informacjami są one zaangażowane w działania, które są szkodliwe dla suwerenności i integralności, obrony, bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.

TikTok zablokowany w Indiach

TikTok zablokowany w Indiach
Fot. TikTok

Zakaz dotyczy łącznie 59 aplikacji, w tym rzecz jasna TikToka. To właśnie wysoka popularność aplikacji przyczyniła się do indyjskiej blokady. W końcu korzysta z niej ponad 200 milionów Hindusów. Daje to około 15% społeczeństwa, a liczba użytkowników stale rośnie. Jeśli więc Indie spodziewają się zagrożenia ze strony Chin, to aplikacja ta faktycznie mogłaby stanowić zagrożenie. Co ciekawe wszystkie aplikacje są nadal dostępne w lokalnym Apple App Store i Sklepie Play. W tej chwili nie jest jasne, w jaki sposób Indie faktycznie planują egzekwować te zakazy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Premiera LG Harmony 4 – niby nowy smartfon, ale nie do końca

Ten ruch z pewnością pogłębi napięcia między dwoma najbardziej zaludnionymi krajami planety. Na początku tego miesiąca, co najmniej 20 indyjskich żołnierzy zginęło w starciu granicznym z chińskimi wojskami. Indyjski rząd wydał w tej sprawie następujący komunikat:

Komputerowy Zespół Reagowania Kryzysowego (CERT-IN) otrzymał również wiele oświadczeń od obywateli. Dotyczą one bezpieczeństwa danych i naruszenia prywatności mającego wpływ na kwestie porządku publicznego. W przestrzeni publicznej pojawił się silny ruch, który podjął zdecydowane działania przeciwko aplikacjom, które naruszają suwerenność Indii, jak również prywatność naszych obywateli.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x