ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy fold

Złe wieści – premiera Galaxy Fold Lite najprawdopodobniej została przesunięta

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung to prawdziwy gigant, który sprzedaje wiele różnych produktów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się jednak smartfony, które firma wypuszcza na rynek regularnie. Od jakiegoś czasu po Sieci krążyły wiarygodne plotki, jakoby producent miał wkrótce zaprezentować Galaxy Fold Lite, czyli okrojoną i przede wszystkim tańszą wersję Galaxy Fold. Premiera smartfona była planowana jeszcze na ten rok, ale wygląda na to, że firma zmieniła swoje plany.

Premiera Galaxy Fold Lite opóźniona – tak twierdzi źródło

Składany iPhone

Wielkimi krokami zbliża się premiera Galaxy Fold 2. Kolejny „składak” od Samsunga zapowiada się naprawdę ciekawie, ale raczej nie ma co liczyć, że będzie zauważalnie tańszy od poprzednika. W znacznie niższej cenie miał być z kolei oferowany Galaxy Fold Lite, którego premiera, według plotek, miała się odbyć na nadchodzącym wydarzeniu Unpacked. Teraz południowokoreański serwis Viva 100 podał, że premiera Galaxy Fold Lite została przesunięta na 2021 rok. Nie jest do końca jasne dlaczego.

Zobacz także: Lipcowe nowości na Netflixie. Oto pełna lista tytułów, które trafią do serwisu w przyszłym miesiącu

Według plotek Galaxy Fold Lite będzie się składał m.in. z flagowego procesora Snapdragon 865. Nie jest więc do końca jasne, na jakim polu Samsung planuje zaoszczędzić, bo urządzenie ma podobno trafić do sklepów w cenie równej 1099 dolarów (ok. 4360 złotych). Dla porównania – „zwykły” Galaxy Fold kosztował prawie dwa razy tyle. Pod koniec należy wspomnieć, że podane informacje są tylko i wyłącznie niepotwierdzonymi plotkami, które mogą, choć wcale nie muszą się sprawdzić. Dopóki w temacie premiery Galaxy Fold Lite nie wypowie się sam Samsung, niczego nie można brać za pewnik.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy