Windows File Recovery pojawiło się na stronie Microsoft. To darmowe narzędzie do odzyskiwania danych, które może pomóc użytkownikom w potrzebie. Wiadomo, zdarza się, że pliki czasem znikają, są niechcący usuwane lub np. karta pamięci z telefonu nagle przestaje działać. Nowe narzędzie od Microsoftu ma rozwiązać te problemy, a przynajmniej będzie próbowało.

Windows File Recovery

Windows File Recovery
Fot. Windows File Recovery

Nic tak nie chroni plików przed zniknięciem, jak backup. Regularne robienie kopii zapasowych to podstawa. Zresztą zapewne spotkaliście się ze stwierdzeniem, że ludzie dzielą się na tych, co robią kopie zapasowe i tych, co dopiero zaczną je robić. Utrata danych może być bardzo bolesna i zazwyczaj przydarza się w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy nasza praca jest oparta na plikach znajdujących się na dysku komputera, po prostu trzeba o kopii zapasowej pamiętać. W Microsoft o tym wiedzą i nie dlatego, że czasem ich aktualizacje Windowsa powodują problemy z uruchomieniem komputera.

Windows File Recovery, które pojawiło się na stronach Microsoftu, jest narzędziem darmowym, ale niektórych może odstraszyć. Chodzi o sam wygląd, bo nie mamy tutaj interfejsu graficznego, a jedynie tekstowy. Osoby, które nie są przyzwyczajone do takich rozwiązań, mogą poczuć się dziwnie, ale warto dać programowi szansę. Ten do działania potrzebuje systemu Windows 10 w wersji 19041.0 lub nowszej i to w zasadzie tyle. Windows File Recovery obsługuje systemy plików FAT, NTFS, exFAT, a także ReFS. Program ma pozwalać na odzyskiwanie plików JPEG, PDF, PNG, MPEG, dokumentów Office, MP3 i MP4 oraz archiwów ZIP. W też mają wchodzić inne pliki, a File Recovery może posłużyć do wyciągania danych z dysków HDD, SSD, USB czy kart SD.

Zobacz też: Zakaz patrzenia w smartfony podczas spacerowania – dobry pomysł?

Dobrze wiedzieć, że takie narzędzie istnieje, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie z niego skorzystać. Link do strony Microsoft znajdziecie w źródle na dole wpisu. Mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z niego korzystać.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.