Cena Snapdragona 875

Tegoroczne flagowce wciąż były… tanie. Cena Snapdragona 875 rzuca na kolana

Newsy

Wysoka cena tegorocznych flagowców w dużej mierze wynikała z tego, że Snapdragon 865 to dość drogi kawałek krzemu. Jednak w porównaniu do tego, co firma chce nam zgotować na przyszły rok, to wciąż te smartfony możemy uznać za tanie. Według najnowszych informacji Snapdragon 875 będzie znacznie droższy od swojego poprzednika. O ile? No cóż, różnice zależnie od umowy z poszczególnymi producentami mogą sięgać nawet ponad 100 USD.

Cena Snapdragona 875

Cena Snapdragon 875

Otóż cały pakiet Snapdragona 865, czyli procesor i modem, podobno kosztował producentów od 150 do 160 dolarów. Natomiast w przypadku Snapdragona 875 cena ta wzrasta do 250 USD. Dla porównania iPhone SE 2020, który mimo licznym ustępstwom wciąż jest jednym z najwydajniejszych smartfonów na rynku, kosztuje zaledwie 150 USD więcej. Przeciek na temat cen pochodzi ze źródła związanego z Xiaomi. Podobno w firmie trwają dość burzliwe rozmowy na temat tego, ile powinien kosztować jej kolejny flagowiec właśnie w kontekście ceny nowego Snapdragona. Właśnie stąd znamy cenę 250 USD. Warto tu dodać, że Xiaomi jest obecnie największym partnerem Qualcomma. Oznacza to, że chiński gigant najprawdopodobniej dostał najbardziej atrakcyjną ofertę cenową. Strach więc pomyśleć ile będą musieli zapłacić inni. 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Złoty Galaxy Watch 3 – tak prezentuje się kolejna wersja zegarka

Zakładając, że plotka okaże się prawdziwa, doprowadzi to do jeszcze wyższych cen smartfonów z Androidem. Może to się okazać świetną okazją dla… Apple. Obecnie ceny nowych iPhone i flagowych Androidowców są na podobnym poziomie. Jeśli firma ich nie podniesie, to może stać się tańszą alternatywą dla flagowych smartfonów z Androidem. Okazję może wykorzystać także MediaTek. Smartfony z jego flagowymi procesorami mogą w końcu wzbudzić zainteresowanie właśnie ze względu na znacznie niższą cenę. Jeszcze bardziej powinna się rozwinąć półka premium, czyli urządzeń, które są wyposażone we flagowe komponenty i najlepsze procesory w średniej półce cenowej. Dobrym przykładem takiego urządzenia może być tutaj Xiaomi Mi Note 10, który odstaje od flagowców jedynie procesorem. Wszystko stanie się jasne w przyszłym roku.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x