Xiaomi Mini PC

Mały komputer stacjonarny od Xiaomi – idealne rozwiązanie do biura

Newsy

Miniaturowe komputery stacjonarne cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdzają się one głównie przy pracy z aplikacjami, które nie są zbyt wymagające wobec sprzętu. Dlatego chętnie są wybierane przez ludzi, którzy nie potrzebują urządzenia do pracy w terenie i jednocześnie cenią sobie wysoką wygodę pracy na komputerze stacjonarnym i wolną przestrzeń. Taką właśnie konstrukcją jest Ningmei CR100 Mini Desktop, czyli mini PC od Xiaomi.

Xiaomi Mini PC

Xiaomi Mini PC

Jest to typowy, stosunkowo słaby komputer, który powinien sprawdzić się w pracy biurowej. Przy zastosowaniu bezprzewodowych peryferiów da nam on przestrzeń roboczą praktycznie pozbawioną kabli. Miłym dodatkiem jest więc fakt, że Xiaomi dorzuca do zestawu bezprzewodową mysz i klawiaturę. Oczywiście podobny rezultat dają komputery typu All In One. Jednak w ich przypadku jesteśmy skazani na konkretną konfigurację komputera i monitora. Tutaj mamy szersze pole do popisu. Dodatkowo w przypadku chęci wymiany jednego z tych elementów wciąż możemy korzystać z drugiego. Dlatego uważam, że mini PC sprawdzają się tu o wiele lepiej.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Jak założyć sklep internetowy? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Xiaomi mini PC został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel J4105 połączony z 8 GB pamięci DDR4. Za przestrzeń na pliki odpowiada dysk SSD 256 GB, który powinien być wystarczający do podstawowych zastosowań. miłym dodatkiem są dwa głośniki, dzięki którym nie ma konieczności rozszerzania o nie zestawu. Producent chwali się także zaawansowanych systemem rozpraszania ciepła, chociaż biorąc pod uwagę jego skromne parametry, to na kulturę pracy nie powinniśmy narzekać. Warto również opisać zamieszczone porty. Na froncie urządzenia znajdziemy wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, slot kart SD, dwa USB 3.0 i USB-C. Z tyłu producent umieścił port sieciowy, VGA, HDMI i złącza USB 3.0. Całość ma wymiary 192 × 188 × 54 mm i waży zaledwie 760 gramów. Jeśli chodzi o cenę, to wynosi ona 1499 juanów, czyli około 850 PLN.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x