iPhone SE to swego rodzaju wyjątek, który potwierdza regułę, że dzisiaj oryginalność się nie opłaca. Tymczasem pojawia się smartfon z jednym aparatem, dużymi ramkami, ogólnie przedpotopowy i… z miejsca staje się hitem sprzedaży. Oczywiście nie trzeba daleko szukać wyjaśnień takiego stanu rzeczy, ale czy zainteresowani powinni oczekiwać dobrej jakości zdjęć? Zarówno tych z głównej matrycy, jak i selfie? DxOmark sugeruje, że nie jest źle.

Aparat iPhone SE według DxOmark nie ma się czego wstydzić

apple iphone se 2020 aparat dxomark

Na papierze iPhone SE (2020) odziedziczył aparaty po iPhonie XR, a więc podstawowym modelu Apple sprzed dwóch lat. Tym sposobem nikogo nie powinien dziwić fakt, że oba modele znajdują się obok siebie w rankingu DxOmark, notując 101 punktów. Daleko do czołówki (128 punktów), ale w ciekawym towarzystwie – Google Pixel 3, Xiaomi Mi Mix 3, Samsung Galaxy S9+ i Note9, Autorzy docenili zdjęcia za bardzo dobrą ekspozycję i kontrast, który wynika z udanego, automatycznego trybu HDR. Również reprodukcja barw stanowi mocy punkt najmniejszego i najtańszego iPhone’a bieżącej generacji. Problemy naturalnie pojawiają się w nocy, gdzie na wierzch wychodzą szumy i różnego rodzaju przekłamania.

apple iphone se 2020 aparat dxomark selfie

W przypadku selfie ponownie problematyczny jest brak światła, gdzie praktycznie tracimy wszelkie szczegóły. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do pełnych sprawozdań DxOmark z głównego aparatu i z aparatu do selfie.

Zobacz też: iPhone 12 bez ładowarki w zestawie – nadchodzi nowa moda?

Nie bez powodu napisałem wcześniej, że DxOmark sugeruje, ponieważ ranking prowadzony przez DxO ma swoje bolączki. Producenci są w stanie przygotować się do udziału w tym teście, którego zasady i pytania są publiczne. O ile Apple raczej nie oszukuje w tej materii, tak wynik możemy uznać za odpowiedni. Tym samym aparat iPhone SE nie wyznacza nowych standardów, ale użytkownicy nie powinni czuć się zawiedzeni.

Źródło: DxOmark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.