XOOM Family Edition oficjalnie zaprezentowany

1 minuta czytania
Komentarze

xoom-familyedition
Pierwsze informacje o rodzinnej edycji Motoroli XOOM usłyszeliśmy już tydzień temu. Wczoraj BestBuy wraz z Motorolą oficjalnie zaprezentowały odświeżony tablet amerykańskiego producenta. Jak się okazuje, to to samo urządzenie z lekko zmienionym wyglądem, ceną oraz paroma aplikacjami dla dzieci. Czy nowa odsłona XOOMa pozwoli Motoroli w końcu cieszyć się wysoką sprzedażą sprzętu? Spójrzmy pierw na specyfikacje:

  • Android Honeycomb 3.1,
  • Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz,
  • 10.1″ wyświetlacz HS IPS HD,
  • Aparat o rodzielczości 5MP z możliwością nagrywania wideo w jakości 720p,
  • 16GB wbudowanej pamięci.

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za Motorolę XOOM Family Edition (nie wiadomo czy tablet dotrze do sklepów w Europie) to $379, choć jak podaje producent, cena ta obowiązuje tylko przez jakiś czas, później najprawdopodoniej pójdzie w górę. Urządzenie w Stanach można zakupić już dziś ekskluzywnie na stronie BestBuy.com.

Tablet sprzedawany jest także z aplikacjami wartymi $40, czyli Asphalt 6, Sim City Deluxe, MotoPack, MotoPrint, służącej do bezprzewodowego drukowania dokumentów prosto z XOOMa i Quick Office Pro HD. Preinstalowana jest także Zoodles, czyli prosta przeglądarka dla dzieci.

Nie wygląda jednak na to by rodzinna wersja tabletu Motoroli odniosła większy sukces. Ciężko będzie jej konkurować z prawie dwa razy tańszym Amazon Kindle Fire. Oczywiście specyfikacje XOOMa są dużo lepsze, ale czy na tyle by płacić za niego podwójnie? Raczej nie.

Źródło: AndroidGuys 

Motyw