Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Programiści pracujący w firmie Marka Zuckerberga mają co robić, bo w aplikacji nieustannie pojawiają się nowe funkcje i zmiany. Teraz dowiedzieliśmy się, że Facebook będzie informował wszystkie osoby, które zechcą udostępnić na swojej tablicy stary artykuł. To bardzo ciekawa i przede wszystkim przydatna nowość.

Powiadomienia o udostępnianiu starych artykułów na Facebooku

Facebook powiadomienia o udostępnianiu starych artykułów

W ostatnim czasie Facebook wzbogacił się o kilka naprawdę interesujących funkcji. Teraz portal poinformował, że rozpoczął już udostępnianie użytkownikom kolejnej świetnej funkcjonalności, która naprawdę może się przydać. Całość działa bardzo prosto – gdy ktokolwiek będzie próbował udostępnić na swojej tablicy artykuł starszy niż 90 dni, to platforma wyświetli stosowne powiadomienie i zapyta, czy kontynuować mimo tego. Nowość została stworzona po to, aby pomóc użytkownikom w określaniu, czy dany tekst jest nadal aktualny, bo jak wiadomo – przez trzy miesiące wiele może się zmienić.

Zobacz także: Masz dość Androida? Zainstaluj sobie Ubuntu Touch! – Działa na niemal każdym nowym urządzeniu

Opisywana funkcja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy użytkownicy Facebooka dostaną ją w tym samym czasie. Choć nowość pomoże w walce z nieaktualnymi treściami, tak nijak ma się do rozpoznawania tzw. fake newsów, ale cóż – to już znacznie bardziej skomplikowana sprawa. Niemniej jednak dobrze, że gigant wprowadził to niewielkie, choć przydatne usprawnienie. Skorzystamy z niego wszyscy, a w szczególności osoby starsze, które często udostępniają wszystko, co wpadnie im w oko – bez wcześniejszej weryfikacji źródła.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.