Google Pixel 4a to najbardziej wyczekiwany średniak na rynku. Nawet OnePlus Nord nie budzi takich emocji jak nadchodzący tańszy Pixel. Atmosferę wokół jego premiery podkręca fakt, że miał zostać zaprezentowany już kilka miesięcy temu. Mimo to zaliczył od tamtego czasu już kilka istotnych opóźnień. Pojawiają się nawet plotki mówiące o tym, że urządzenie będzie miało jedynie wirtualną premierę w lipcu, ale do sklepów trafi nie prędzej, niż w październiku

Google Pixel 4a gotowy do premiery

Google Pixel 4a gotowy do premiery
]

Sytuacja ta powoli zaczyna się jednak normować. Właśnie dziś ujawniono zgłoszenie do FCC na A4RG025J, czyli Pixel 4a. Warto jednak odnotować, że zostało ono złożone 2 kwietnia. Wymienione są w nim trzy modele: G025J, G025M i G025N. Pierwszy z nich to model amerykański, a dwa pozostałe to prawdopodobnie warianty dla innych części świata. Google ponownie wykorzysta e-etykietę dla czystego tylnego panelu. Tym samym tylny panel będzie zawierał tylko logo G, bez żadnych innych informacji. Układ jest identyczny z obecnymi etykietami na istniejących smartfonach Pixel. Poza tym, na liście FCC nie ma nic o specyfikacji Pixela 4a.

Zobacz też: Premiera Realme X3 – kolejny flagowiec firmy z zeszłorocznym procesorem w genialnej cenie!

Poprzednie przecieki ujawniły, że Google Pixel 4a będzie wyposażony w 5,81-calowy panel OLED o rozdzielczości Full HD+. Sercem urządzenia będzie Snapdragon 730 SoC wspierany przez 6 GB RAM i 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Za zasilanie ma odpowiadać bateria o pojemności 3080 mAh, którą naładujemy z mocą do 18 W. Smartfon ma także zadebiutować z Androidem 10. Jeśli zaś chodzi o cenę, to ma ona wynosić 349 USD. Smartfon ten ma być tańszą odpowiedzią na iPhone SE 2020, który zostawia go jednak daleko z tyłu na polu czystej mocy. Pixel 4a będzie jednak nadrabiał pozostałymi elementami oraz oczywiście niższą ceną. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.