Zdjęcia Google dostają właśnie nowe logo. To jednak nie jest jedyna zmiana. Aplikacja ta przechodzi istną metamorfozę i to zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i z iOS. Warto tu dodać, że mówimy o jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Ponad miliard osób każdego miesiąca przegląda swoje fotografie w tej rozbudowanej galerii od Google. Główne założenia tych zmian to sprawienie, aby stało się to jeszcze przyjemniejsze.

Zdjęcia Google z nowym logo

Zdjęcia Google z nowym logo

Aktualizacja zaczyna się od przygotowania nowej ikony aplikacji. Ta wygląda znajomo, jednak ostre trójkąty zostały zamienione przez łagodne półkoła. Google tłumaczy, co było przyczyną tych zmian:

Pierwotnie zaprojektowaliśmy ikonę Zdjęć Google na planie wiatraczka. Był to ukłon w stronę dzieciństwa i nostalgii. Dziś odświeżamy i upraszczamy ikonę, zachowując ten znajomy kształt, aby przypominać o wspomnieniach z przeszłości.

Nowy interfejs użytkownika przenosi starsze zdjęcia i filmy wideo na środek ekranu za pomocą trzech zakładek umieszczonych na dole wyświetlacza. Trzy zakładki obejmują Zdjęcia, Wyszukiwanie i Bibliotekę. I tak karta Zdjęcia zawiera wszystkie zdjęcia i filmy wideo. Doczekały się one jednak większych miniaturek, automatycznie odtwarzane filmy i mniejszy odstęp między zdjęciami.

Zobacz też: Ford ma dosyć zanieczyszczania środowiska – koncern składa śmiałą deklarację

W górnej części wyświetlacza znajduje się również większa karuzela wspomnień. Zakładka Wyszukiwanie została poprawiona tak, abyśmy mogli szybko przejść do zdjęć i filmów, które pokazują ludzi, miejsca i rzeczy ważne dla naszego życia. To tylko kilka z wielu nowości, które dostanie ta aplikacja. Głównym celem wszystkich zmian wciąż jednak pozostają wspomnienia. Aktualizacja aplikacji już wystartowała i niedługo powinna trafić do użytkowników Zdjęć Google na całym świecie.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.