Funkcje eksperymentalne tylko dla YouTube Premium

YouTube na telewizory to był świetny pomysł – wyniki wgniatają w fotel i stale rosną

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

YouTube zatoczył wiele koło. Najpierw użytkownicy zaczęli uciekać sprzed monitorów komputerów na smartfony. Natomiast teraz widzowie coraz częściej przesiadają się z telefonów na duży ekran. Firma zaobserwowała dramatyczną zmianę wzorców oglądalności, jeśli chodzi o wybór platformy. Ponad 100 milionów ludzi ogląda co miesiąc YouTube na telewizorach i to tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo aż o 80 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł czas, jaki ludzie spędzają na serwisie. Największy skok odnotowano natomiast w kwestii oglądania transmisji na żywo. Ten w marcu wzrósł aż o 250 procent w porównaniu do roku ubiegłego.

YouTube na telewizorach bije rekordy

YouTube na telewizorach bije rekordy

YouTube podkreślił statystyki w ramach swojej prezentacji NewFronts, wydarzenia branżowego skierowanego do reklamodawców cyfrowych. Firma ogłosiła również nową linię oryginalnego oprogramowania, w tym Ultimate Home Championship. Są to wirtualne zawody z udziałem sportowców i osobistości z YouTube, które będą rywalizować w wydarzeniach z domu. Serwis przygotowuje takie atrakcje jak koszykówka w pralni. Oczywiście wybór konkurencji wynika z pandemii koronawirusa. 

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Flip 5G ma być potężniejszy od Galaxy S20 ze Snapdragonem

Google od dawna stara się wypchnąć YouTube ze smartfonów na większe ekrany. Teraz wygląda na to, że te wysiłki się opłacają. Zmiana ta została również prawdopodobnie przyspieszona w ostatnich miesiącach przez pandemię, ponieważ wiele osób utknęło w domu i spędza czas przed telewizorem. YouTube podzielił się również tym, jak zmieniły się nawyki oglądania podczas pandemii. Według firmy oglądalność treści związanych z zakwasem wzrosła o ponad 400 procent w okresie od połowy marca do końca maja, w porównaniu z początkiem roku. Filmy związane z gotowaniem również cieszą się większą popularnością. Tutaj mamy skok aż o 45 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. A jak gotowanie to i spalanie tłuszczu. Porady jak trenować w domu cieszą się dwukrotnym skokiem popularności.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy