Producenci smartfonów oferują mnóstwo autorskich aplikacji systemowych. Przez lata były one traktowane raczej jako zwykłe śmieci zapychające jakże cenną dawniej pamięć. Na aktualizacje w ich przypadku zwyczajnie nie mieliśmy co liczyć. Pojawiały się tylko wtedy, gdy producent postanowił zaktualizować system, a i wtedy dosyć rzadko były brane pod uwagę. Na szczęście zmieniło się to z biegiem lat, gdy marki zaczęły publikować swoje aplikacje systemowe w Sklepie Play, lub aktualizować je własnymi kanałami.

Mi Calendar w Sklepie Play

Mi Calendar w Sklepie Play

Podążając za tą modą, Mi Calendar jest najnowszą aplikacją, która trafiła do Sklepu Play. Znajdziemy go tam w najnowszej wersji 12.0.0.3. Nie jest to zbyt zaskakujące. W ciągu ostatnich kilku lat chiński producent smartfonów stopniowo opublikował większość swoich aplikacji w Sklepie Play, jak również w swoim oficjalnym sklepie z aplikacjami o nazwie GetApps. W ten sposób zapewnia on nowe funkcje i poprawki błędów szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz firmowa aplikacja Mi Calendar również dołącza do tej listy z nową wersją 12.0.0.3. 

Zobacz też: MOBA w świecie Pokemon połączy graczy mobilnych i Switchowych

I szczerze mówiąc, jak najbardziej rozumiem ten ruch, chociaż może pojawić się kilka zastrzeżeń w tej kwestii. W końcu Xiaomi oferuje możliwość swoich autorskich aplikacji także z poziomu systemu. Nie musimy w tym celu uruchamiać Sklepu Play. Co więcej, aplikacja ta jest dostępna tylko dla smartfonów Xiaomi, Redmi i Poco, czyli tych z MIUI. A i to nie wszystkich, ponieważ wciąż nie jest ona dostępna w naszym regionie. Mój Redmi Note 7 jest traktowany jako urządzenie, które nie jest obsługiwane. Oczywiście umieszczenie aplikacji w sklepie mimo to i tak ma sens. W końcu lepiej mieć wszystkie aktualizacje programów w jednym miejscu, niż skakać po całym systemie w ich poszukiwaniu, prawda?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.