Pisząc o zadaniach specjalnych, nie mam na myśli tylko jego pancernej obudowy. Jest to po prostu profesjonalny sprzęt, który może robić wszystko to, co typowy tablet z Androidem. Jednak poza tym posiada szereg funkcji niezbędnych, chociażby dla branży spedycyjnej. Nie jest to również sprzęt na każdą kieszeń. Jeśli będziemy więc rozpatrywać go jako zwykły tablet, to Panasonic Toughbook A3 wypada wręcz tragicznie ze swoim stosunkiem parametrów do ceny. Dlatego warto pamiętać, że nim nie jest.

Panasonic Toughbook A3

Toughbook to seria produktów Panasonica dedykowana osobom, które muszą pracować w często trudnych warunkach. Ich ceny są adekwatne do możliwości, natomiast możliwości znacznie przewyższają to, czego moglibyśmy się spodziewać po sprzęcie z Androidem i SoC ze średniej półki. Najpierw jednak zajmijmy się tymi podstawowymi elementami urządzenia, a wszystkie dodatki zostawmy sobie na potem.

Na froncie urządzenia znajduje się 10,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli i maksymalnej jasności 800 nitów. Drugi element jest tu bardzo ważny. W końcu często będzie on wykorzystywany również w pełnym słońcu. Sercem urządzenia jest układ Snapdragon 660, którego wspiera 4 GB RAM. Specyfikacja pod tym względem jest więc taka sama jak w Redmi Note 7. Tablet powinien więc jak najbardziej działać płynnie, jednak oczekiwanie od niego obsługi tych najcięższych gier i aplikacji może się okazać ponad jego siły. Urządzenie ma także 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej przy pomocy karty microSD. Rozczarowuje nieco system operacyjny — to wciąż Android 9.0 Pie.

Zobacz też: Mega promocja – wszystkie gry CD Projekt RED na PC

Teraz skupmy się na tym, co czyni ten tablet tak wyjątkowym. Pierwszym co rzuca się w oczy, jest pancerna obudowa. Dostała ona certyfikat szczelności na kurz i wodę IP65 oraz MIL-STD-810H potwierdzający jej trwałość. Pod wyświetlaczem znajdziemy pięć fizycznych przycisków, z których aż trzy możemy dostosować do własnych potrzeb. Tablet jest dostarczany z dwoma bateriami, które można wymieniać, gdy się rozładują. Każda z nich oferuje pojemność 3200 mAh. Można je jednak za dopłatą wymienić na większe, o pojemności 5500 mAh. Urządzenie ma również wbudowany rysik, port USB-A oraz USB Type-C. Kolejnym sensownym dodatkiem jest Dual SIM. Pozwoli to na korzystanie z sieci, nawet gdy nasz główny operator nie ma zasięgu. Głównym elementem całości jest natomiast skaner kodów kreskowych i specjalistyczny zestaw aplikacji od Panasonica. Jeśli chodzi o cenę, to ta wynosi 1182 funtów, czyli około 5800 PLN

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.