GRID_NV_SHIELD_Family_wController

 

Nvidia w ostatnim czasie na rynku urządzeń mobilnych sporo straciła. Układy z rodziny Tegra, mimo swej mocy, nie są już stosowane we flagowych modelach wiodących producentów. Ciężko mówić też o dużym finansowym sukcesie tabletu Shield wyprodukowanego przez Nvidię. Można by pomyśleć, że to dobry moment żeby opuścić ten rynek i minimalizować straty, jednak Amerykanie robią coś zupełnie odwrotnego!

 

Własnie otrzymaliśmy informację, że Shield nie tylko otrzyma praktycznie natychmiastową aktualizację do Android 5.0 Lollipop  (początek już 18. listopada), ale producent przygotował też kilka naprawdę przyjemnych nowości.

 

NV_SHIELD_Tablet_Lollipop_wController

 

Przede wszystkim wraz z aktualizacją Nvidia oficjalnie uruchamia usługę GRID, którą sama nazywa Netfliksem i Spotify gier komputerowych. W skrócie chodzi o strumieniowanie gier z potężnych serwerów, bez konieczności wykonywania ich na lokalnym sprzęcie. Pozwoli to grać w „duże” produkcje na tablecie (w momencie startu usługi dostępny będzie np. Batman: Arkham City). Na początku serwis będzie dostępny tylko w Stanach zjednoczonych, ale już w grudniu tego roku ma on pojawić się również w zachodniej Europie. Niestety nie wiemy czy wg. producenta Polska jest częścią zachodniej Europy. Jeżeli nie, to pocieszająca może być informacja, że GRID doecelowo ma działać na całym świecie.

NV_SHIELD_Tablet_SHIELD_Hub_app

 

GRID do pracy będzie potrzebował łącza o przepustowości minimum 10 mb/s i pingu do jednego z serwerów Nvidii nie większego niż 60ms. Posiadacze tabletów Shield będą mogli z niego korzystać za darmo do 30 czerwca 2015 roku. Później producent planuje wprowadzić model subskrybcyjny. Na początku w usłudze dostępne będzie około 20 tytułów, kolejne będą dodawane każdego tygodnia.

 

0

 

Nvidia nie zapomniała też o grach działających lokalnie. Aktualizacji doczeka się Shield HUB, do sklepu niedługo trafią kolejne tytuły zoptymalizowane do działania z układem Tegra K1 (m.in. Strike Suit Zero, Pure Pool czy Oddworld: Stranger’s Wrath), a na całym świecie właśnie rusza spora akcja promocyjna, w której do każdego sprzedanego tabletu Shield (z 32GB pamięci) Nvidia będzie dodawała zestaw gier Green Box. Skojarzenia ze słynnym Orange Boxem są jak najbardziej uzasadnione, paczka będzie zawierać gry Portal, Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One.

 

Tablet Nvidia Shield jest dostępny w sprzedaży w cenach zaczynających się od około 1200zł.

 

Co myślicie o posunięciach Nvidii?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.