android tv 11 google premiera developer

Android 11 również dla TV! Google oddaje nowy system programistom

Newsy

Miało być Google I/O, ale przyszedł koronawirus. Pandemia namieszała plany wielu firmom i Google zdecydowanie należy do nich. Firma, rezygnując ze swojego wydarzenia, postanowiła na raty ujawniać nowości, które przygotowała. Jedną z nich okazuje się Android 11 w wydaniu na telewizory. Tym sposobem Android TV otrzymuje kolejną wersję, podczas gdy poprzednia jeszcze nie trafiła do zwykłych użytkowników. Spokojnie, ta głównie jest skierowana do programistów. Niemniej cofnijmy się trochę w czasie, aby to wszystko poukładać.

Niespodziewana premiera – Google wydaje Android 11 dla TV

google android tv android 11 developer preivew

Pod koniec zeszłego roku Google ogłosiło nową wersję Androida TV, która wykorzystuje Androida 10, ale… trafiła ona wyłącznie na urządzenie dla programistów, jakim jest przystawka ADT-3:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
google adt-3 android tv

To urządzenie od Google, które ułatwia testowanie aplikacji na Android TV. Do dzisiaj Android 10 w specjalnym wydaniu jest dostępny wyłącznie właśnie na tej przystawce. Tak większość urządzeń bazuje na Androidzie 9 w wersji dla telewizorów. Tymczasem pojawienie się Android 11 TV nie tylko zaskakuje, ale zmienia podejście Google. O ile 10 skupiała się na kwestiach, które nie są widoczne dla użytkownika (bezpieczeństwo, optymalizacja), tak 11 obrała inny kierunek. Przede wszystkim do gry wchodzi wsparcie dla 84 kontrolerów na czele z tymi od Xboxa i Razera. Do tego pojawił się tryb niskiego opóźnienia obrazu, który oczywiście jest skierowany dla graczy.

Zobacz też: Imponujący monitor dla graczy już w Polsce – Samsung Odyssey G9.

Jak nietrudno się domyślić, Google ewidentnie szykuje system pod swoją przystawkę Sabrina, która ma pokazać, jak powinien zostać wykorzystany Android TV. Stadia zapewne będzie jedną z głównych usług. Niemniej wydanie z Androidem 11 nadal jest dostępne wyłącznie dla programistów, którzy kupili wcześniej wspomnianą przystawkę. Tym samym na więcej szczegółów jeszcze musimy trochę poczekać.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x