ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy fold 2 wyglad

Oto Samsung Galaxy Fold 2 po rozłożeniu – jest lepiej, ale czy tego oczekiwaliśmy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung bardzo długo wzbraniał się przed wycinaniem wyświetlaczy. Firma dopiero z serią Galaxy S10 postawiła na otwory na aparaty w ramach swoich flagowych propozycji. Jednak notch pośrednio pojawił się w portfolio Koreańczyków za sprawą Galaxy Fold. Po rozłożeniu urządzenia wyraźna część ekranu została zamieniona na aparat i dodatkowe czujniki. W gruncie rzeczy dało się to przeżyć, ale jednak nie tego oczekiwaliśmy od składanych smartfonów. Tym sposobem Galaxy Fold 2 idzie o krok naprzód, ale nie dla wszystkich będzie on odpowiednio duży.

Wygląd Galaxy Fold 2 pokazuje, że Samsung się rozwija, ale niektórzy oczekiwali więcej

Otóż jak sami możecie zobaczyć, Samsung Galaxy Fold 2 nadal nie będzie oferował pełnego wyświetlacza po rozłożeniu obudowy. Pojawi się wycięcie na sam aparat, które znamy z Galaxy S20 i Galaxy Note10. Wygląda to dosyć nietypowo, gdyż nie jest centralne, a także nie zajmuje żadnego z rogów. Pojawiły się już teorie, jakoby Samsung miał pójść w stronę Huawei Mate Xs i składać ekran na zewnątrz. Wtedy wycięcie faktycznie pozostanie centralnie, gdy Galaxy Fold 2 zostanie złożony. Jednak to teoria, która nie pokrywa się ze wcześniejszymi plotkami. Te wspominają o dodatkowym, zewnętrznym ekranie.

Zobacz też: Media społecznościowe mogą być z siebie dumne – Unia Europejska je chwali.

Do premiery Samsunga Galaxy Fold 2 teoretycznie coraz bliżej, aczkolwiek o smartfonie wiemy wyjątkowo mało. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to urządzenie zadebiutuje razem z Galaxy Note20 5 sierpnia. Mimo wszystko nie obawiałbym się takiego umieszczenia wycięcia. Co prawda lepiej by było, gdyby go w ogóle nie było, ale Samsung na pewno przemyślał tę decyzję. Skąd ta pewność? W końcu źródłem jest sam Ice Universe, który w przypadku lidera mobilnego rynku praktycznie się nie myli.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy