Call of Duty: Mobile zadebiutowało w październiku ubiegłego roku. Gra niemal od razu zyskała ogromne zainteresowanie graczy i stała się jedną z najczęściej pobieranych gier tamtego okresu. Teraz, ponad pół roku po premierze, możemy śmiało powiedzieć, że Call of Duty nadal ma się świetnie. A w zasadzie nawet lepiej, niż świetnie, na co wskazuje najnowszy raport.

Wyniki Call of Duty Mobile mówią same za siebie – gra była strzałem w dziesiątkę

Call of Duty Mobile wyniki

Firma analityczna Sensor Tower przygotowała bardzo ciekawy raport na temat mobilnych gier z gatunku battle royale. Możemy w nim wyczytać, że Call of Duty: Mobile jest absolutnym hitem. Nie dość, że w ciągu pierwszych 265 dni od premiery grę pobrano ponad 250 milionów razy, co czyni ją najchętniej ściąganym tytułem z wymienionego gatunku na świecie, to jeszcze mobilne Call of Duty cały czas przynosi twórcom prawdziwe krocie. Otóż w podanym okresie dochody gry wyniosły aż 327 milionów dolarów, co przekłada się na o 78% lepszy wyniki od PUBG Mobile i 83% wyższy od Fortnite.

Zobacz także: „Okazje śródroczne”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Oto lista 40 gier, które warto kupić

Najbardziej dochodowym miesiącem dla Call of Duty: Mobile był październik 2019 roku, kiedy to gra zarobiła 55 milionów dolarów. Bliski tego wyniku był maj, bo wówczas hit wygenerował 53 miliony „zielonych”. Najwięcej pieniędzy w opisywanej produkcji wydawali Amerykanie, bo z podanych 327 milionów aż 134 pochodzą z portfeli obywateli Stanów Zjednoczonych. Nie da się ukryć, że Call of Duty: Mobile to hit i jednocześnie strzał w dziesiątkę. Zapewne jeszcze przez długie lata gra będzie przynosić twórcom niemałe pieniądze.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.