Epic Games Store nadal funkcjonuje w cieniu Steam pod względem liczby użytkowników. Jednak dzięki ostatniemu rozdawaniu GTA V różnica ta się znacznie zmniejszyła. W końcu ów cotygodniowy upominek Epic Games Store był najlepiej sprzedającą się grą ostatniej dekady i najbardziej dochodowym produktem medialnym wszechczasów. Mogłoby się wydawać, że większość ludzi już powinno mieć w swojej bibliotece tytuł Rockstara. To jednak pozory. 

GTA V to wielki sukces Epic

GTA V to wielki sukces Epic

Sam zdobyłem tytuł właśnie dzięki sklepowi Epic. Co więcej, wiele osób, które ma już tę grę na konsolach chętnie sięgało po kopię na PC. A i gracze komputerowi z wielką chęcią przypisywali sobie kolejny egzemplarz gry. Tak na wszelki wypadek. Warto również zaznaczyć, że GTA V było pierwszą darmową grą w kampanii pozyskiwania użytkowników o nazwie The Vault. Po niej pojawiły się trzy kolejne ogromne tytuły: Civilization 6, Borderlands: The Handsome Collection, oraz Ark: Survival Evolved. Każdy z nich został ukryty za wizerunkiem drzwi skarbca, aż do momentu rozpoczęcia rozdawania nagród. Co jednak sklep przez to osiągnął? Otóż średnią liczbę 13 milionów jednoczesnych użytkowników. W perspektywie miesiąca natomiast na platformie było zalogowanych aż 61 milionów osób. 

Zobacz też: Unia Europejska chwali media społecznościowe

Od czasu uruchomienia Epic Games Store zawsze chcieliśmy stworzyć ogromne wydarzenie wokół naszego bardzo udanego cotygodniowego programu Free Games. Aby dać coś niesamowitego graczom na całym świecie postanowiliśmy pójść na całość. Zainwestowaliśmy w nabycie praw do czterech największych gier na świecie, aby dać je za darmo.

— Stwierdził Steve Allison, GM Epic Games Store.

Zastanawia mnie tylko jedno. Otóż sam na Epicu mam gigantyczną bibliotekę gier. Nie wydałem tam jednak nawet złotówki. Ciekawe, jak wielu graczy jest w takiej samej sytuacji? W końcu liczba użytkowników faktycznie jest spora. Jednak ilu tak naprawdę kupuje tam gry? Dla ilu osób Epic to sklep z grami, a dla ilu to ta platforma z darmowymi grami co tydzień? Czy ktoś z Was cokolwiek kiedyś tam kupił?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.