Orange namawia do zabezpieczania routerów oraz wyjaśnia ostatnie zamieszanie z awariami. Operator zmaga się z problemami, jakie wywołały pojawiające się w ostatnim czasie w naszym kraju burze. Takie zjawiska są niebezpieczne dla sieci telekomunikacyjnych.

Orange namawia do zabezpieczania routerów i daje instrukcję

orange namawia do zabezpieczania routerów

Jak informuje Orange, dla klientów dużym problemem związanym z burzami mogą być spalone modemy i routery. Żeby się przed tym uchronić, warto wyłączyć urządzenia z sieci podczas burzy. To najbardziej podstawowa i ogólna rada, ale jednocześnie skuteczna. Bardziej szczegółowe informacje o ochronie konkretnych urządzeń podczas burzy można znaleźć na stronie Orange.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W ubiegłym tygodniu Orange miało półtora raza więcej zgłoszeń o awariach niż zwykle. Najwięcej kłopotów z infrastrukturą operatora pojawiło się w rejonach takich miejscowości, jak Zamość, Olsztyn, Radom, Lublin, Białystok, Bielsko-Biała, Opole, Warszawa, Toruń, a także Bydgoszcz. Liczba uszkodzeń zwiększyła się o kilkadziesiąt procent. Do pracy w terenie operator wysłał 3 tysiące techników. Orange informuje, że stara się jak najszybciej reagować na awarie. Zazwyczaj udaje się usunąć ich skutki w ciągu jednego dnia. Czasem jednak mogą pojawić się wyjątkowe sytuacje, w których operator prosi klientów o cierpliwość.

Czytaj także: ARM to przyszłość – dowodzi tego najpotężniejszy superkomputer na świecie

W związku z licznymi burzami Orange zmaga się głównie z przerwami w dostawie prądu do stacji bazowych telefonii komórkowej i urządzeń sieci stacjonarnej. Problemem są także pozrywane linie, na które spadły gałęzie z drzew.

źródło: Orange
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.