ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apex Legends

Wiemy, kiedy możemy się spodziewać premiery Apex Legends na smartfonach

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W ostatnich latach na rynku pojawiło się naprawdę wiele gier z gatunku battle-royale. Jedną z takowych produkcji jest Apex Legends autorstwa studia Respawn Entertainment, mającego na swoim koncie m.in. lubianą serię Titanfall. Na chwilę obecną gra jest dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboxie One, jednak już wkrótce w Apex Legends zagramy też na smartfonach.

Premiera Apex Legends na smartfonach – co, gdzie i kiedy?

Apex Legends

Apex Legends trafiło na rynek w lutym 2019 roku. Gra szybko zyskała ogromną popularność, ale już kilka miesięcy później zrobiło się o niej dość cicho. Od dłuższego czasu było wiadome, że EA planuje wydać swoją produkcję na smartfony. Dotychczas nie wiedzieliśmy jednak, kiedy może to nastąpić. Teraz na szczęście zasugerował to sam CEO Electronics Arts, Andrew Wilson. Według mężczyzny Apex Legends na smartfony z Androidem i iOS może trafić na rynek już pod koniec roku, lecz jedynie w wybranych krajach. Globalna premiera odbędzie się później.

Zobacz także: Jeden program, by rządzić nimi wszystkimi – poznaj prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w internecie

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie państwa będą miały pierwszeństwo, ani nie można powiedzieć z całkowitą pewnością, że tytułowa produkcja rzeczywiście zadebiutuje na urządzeniach mobilnych jeszcze w 2020 roku. Słów Wilsona nie należy bowiem brać za oficjalną zapowiedź, a jedynie sugestię, która może, ale wcale nie musi się sprawdzić. Jedno jest jednak pewne: gdy Apex Legends pojawi się na smartfonach, to gra zyska wielu nowych graczy i być może znów trafi do czołówki produkcji z gatunku battle-royale.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy