ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 otrzymuje Androida 10 z One UI 2.0

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Tab S4 to bardzo ciekawy flagowy tablet, który zadebiutował w 2018 roku z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie. W kwietniu ubiegłego roku urządzenie załapało się na najnowszego wówczas Androida 9 Pie, a teraz przyszedł czas na aktualizację do Androida 10. Pierwsi użytkownicy Galaxy Tab S4 mogą ją już pobierać.

Samsung Galaxy Tab S4 z aktualizacją do Androida 10 i One UI 2.0

Android custom rom pierwsze kroki

Galaxy Tab S4 napędza ośmiordzeniowy Snapdragon 835, a w jego wnętrzu w zależności od konfiguracji można jeszcze znaleźć 4 lub 6 GB RAM-u i 64 albo 256 GB pamięci wbudowanej. Dziś pierwsi użytkownicy tego tabletu w wersji LTE (SM-T835) mieszkający w Europie mogą już instalować aktualizację do Androida 10 wraz z nakładką One UI 2.0. Uaktualnienie zostało oznaczone numerem T835XXU4CTF5 i jak zawsze jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie.

Zobacz także: Apple idzie w ślady Google – aplikacje z iOS trafią na MacOS. Jest jednak pewien haczyk

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wspomnieć m.in. o systemowym trybie ciemnym, nowych ikonkach aplikacji, płynniejszych animacjach oraz nowych gestach pełnoekranowych. Nie można też zapomnieć o poprawkach zabezpieczeń datowanych na 1 czerwca. Opisywane uaktualnienie zostało udostępnione drogą OTA, dlatego warto regularnie sprawdzać w odpowiedniej zakładce w ustawieniach, czy nie jest już dostępne do pobrania. Niewykluczone, że za którymś razem się pojawi i będzie można je zainstalować. Mamy tu jakichś posiadaczy Galaxy Tab S4? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy