Archos-G9-101

Konkurencja na rynku tabletów z systemem Android jest dość duża. Mimo to wielu producentów próbuje zaznaczyć swoją obecność, wypuszczając kolejne modele tabletów. Francuska firma Archos wprowadziła właśnie do sprzedaży nowy 10-calowy tablet z serii G9.

Pierwsze zapowiedzi dotyczące tabletów z systemem Honeycomb firmy Archos pojawiły się kilka miesięcy temu. Zainteresowanie tymi urządzeniami było bardzo duże nie tylko za sprawą interesującej specyfikacji technicznej, ale również dzięki bardzo atrakcyjnej cenie, która wypadała korzystnie na tle konkurencji.

Firma Archos postanowiła wypuścić modele, które różnią się od siebie nie tylko wielkością ekranu, ilością przestrzeni na dane użytkownika, ale i częstotliwością taktowania procesora. Daje to użytkownikom duże możliwości wyboru. Do tej pory dostępny był wyłącznie model 80 z serii G9, jednak francuski producent wprowadził do sprzedaży również większą wersję.

Archos 101 G9, który jest już dostępny w sprzedaży, został wyposażony w dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz. System operacyjny to oczywiście najnowsza wersja Androida 3.2 Honeycomb. Ekran o przekątnej 10 cali jest w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Część użytkowników najprawdopodobniej będzie niezadowolona z tego, że wbudowany moduł pamięci jest w stanie pomieścić zaledwie 8 GB danych. Tablet został wyposażony również w kamerę będącą w stanie rejestrować obraz w jakości 720p, wyjście HDMI, moduł WiFi i Bluetooth. Cena tego urządzenia w podanej konfiguracji wynosi 370 dolarów.

Archos planuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy udostępnienie dwóch kolejnych wersji G9 101 – będą się one różnić od siebie przede wszystkim procesorami, które mają być taktowane z częstotliwością 1.2 GHz oraz 1.5 GHz. Najbardziej prawdopodobnym terminem udostępnienia tych urządzeń jest początek przyszłego roku.

Osoby zainteresowane zakupem jednego z tych tabletów z systemem Honeycomb będą musiały uzbroić się w cierpliwość – polscy dystrybutorzy urządzeń firmy Archos planują wprowadzić je do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: liliputing

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula