ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 ProMotion

Wyświetlacz iPhone 12 bez tajemnic – dobrze to mało powiedziane

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jesienią tego roku firma Apple wprowadzi na rynek flagowy smartfon nowej generacji z serii iPhone 12. Zgodnie z raportami, firma ma tym razem wprowadzić na rynek cztery warianty, w tym iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Teraz w Internecie pojawił się nowy przeciek, który ujawnia kluczowe szczegóły dotyczące wyświetlacza nadchodzących urządzeń. Zgodnie z nim, te cztery modele smartfonów będą dostępne w trzech różnych rozmiarach ekranu.

Ekran w iPhone 12

Ekran w iPhone 12

Oczywiście wszystkie modele dostaną panel wykonany w technologii OLED. Standardowy iPhone 12 będzie miał 5,4-calowy wyświetlacz z obsługą rozdzielczości ekranu 2340 × 1080 pikseli, oferując gęstość 475 pikseli PPI. Natomiast wariant Max zostanie wyposażony 6,1-calowy panel o rozdzielczości 2532 × 1170 pikseli i gęstości 460 PPI. Taki sam znajdziemy w iPhone 12 Pro. Natomiast najdroższy smartfon z nadchodzącej serii, czyli iPhone 12 Pro Max zaoferuje olbrzymi, jak na tego producenta, 6,7-calowy panel o rozdzielczości 2778 × 1284 pikseli i PPI na poziomie 458, czyli nieznacznie mniejsze niż w nieco tańszych modelach. Co prawda najtańszy wariant dominuje na tym polu. Jednak szczerze mówiąc wątpię, żeby ta różnica jakoś szczególnie rzucała się w oczy. W końcu mówimy tu o gęstości upakowania pikseli powyżej 450 PPI. Swoją drogą to zabawne. Jeszcze kilka lat temu firma Apple zarzekała się, że nie da się zobaczyć niczego ponad 300 PPI. Ta ewolucja gatunku ludziego jednak gna jak szalona. 

Zobacz też: Google robi wszystko, aby pomóc uchodźcom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

No dobrze, ale dość złośliwości. Przejdźmy dalej, ponieważ rozmiar i rozdzielczość do dopiero początkiem. Z wyjątkiem iPhone 12 Max, wszystkie trzy pozostałe modele będą wyposażone w panel wyświetlacza firmy Samsung Display. Natomiast iPhone 12 Max będzie zaopatrzony w panele wyświetlania pochodzące z LG Display lub BOE. Biorąc jednak pod uwagę, że pierwsza partia paneli z BOE nie przeszła testów firmy, to pierwsze urządzenia mogą mieć tylko panele LG. Jeśli chodzi o wzornictwo, technologiczny gigant będzie kontynuował ten sam projekt pełnoekranowego wyświetlacza z wąskimi krawędziami i wycięciem w środku. Obydwa iPhone w wersji Pro będą wyposażone w 10-bitową głębię kolorów i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Mamy więc do czynienia z najwyższą półką, jeśli chodzi o jakość. Przynajmniej w dwóch najdroższych modelach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy