Falagowa akrta graficzna nowej generacji od Nvidii została zauważona w bazie danych benchmarkingu 3DMark. Po raz pierwszy widzimy procesor graficzny z taką wydajnością w programie 3DMark. Ta jest do 26% większa niż w najwydajniejszym obecnie na rynku RTX 2080 Ti. Jeśli więc nie kupowaliście karty RTX, ponieważ pierwsza generacja wydawała się na to zbyt słaba, to mieliście rację. Skok wydajnościowy w tym przypadku jest wręcz ogromny.

Nvidia RTX 3090 w 3DMark

Nvidia RTX 3090 w 3DMark

Procesor graficzny uzyskał wynik 18 257 punktów w graficznym komponencie benchmarku Time Spy w programie 3DMark. Wynik ten można uznać za wystarczający dowód na to, że jest to nowa jednostka GPU. Tytan RTX nie może uzyskać tak wysokiego wyniku bez rozbudowanego chłodzenie wykorzystującego ciekły azot. W stosunku do średniej oceny, jaką zapewnia 3DMark, jest on o 21% szybszy niż Titan RTX i 26% szybszy niż RTX 2080 Ti. Skok wydajnościowy jest wręcz niesamowity. Jeśli chodzi o zastosowaną pamięć, to ma on posiadać 12 GB vRAM. Największe wrażenie robi jej szybkość. Ma oferować do 21 Gbps. 

Zobacz też: Sprzęty Samsunga nie działają, a winna może być… aktualizacja

To oczywiście wciąż nie jest wszystko, co udało się dowiedzieć dzięki testom. 3DMark odnotował podczas testu szybkość zegara na poziomie 1935 MHz, co stanowi 25% wzrost w porównaniu z RTX 2080 Ti 1545 MHz. Innymi słowy, nadchodzący procesor graficzny nie musi mieć wyższej liczby rdzeni niż RTX 2080 Ti, aby osiągnąć ten przedział wydajności. W końcu nie ma powodów, by nie przypuszczać, iż z czasem pojawi się RTX 3090 Ti. Taka karta byłaby wręcz absurdalnie wydajna. Mam nadzieję, że przy tak wielkim skoku mocy twórcy gier nie zapomną o słabszych konfiguracjach.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.