atrix2

 

Pierwsza Motorola Atrix oficjalną premierę na polskim rynku miała stosunkowo niedawno, a tymczasem za Oceanem oficjalnie zaprezentowano następcę tego urządzenia. Nowy smartfon będzie dostępny u amerykańskiego operatora AT&T już 16 października, przyjrzyjmy się więc bliżej, czy rzeczywiście jest on wart uwagi. 

Zastosowany ekran posiada przekątną 4,3″ i rozdzielczość qHD (960×540), która gwarantuje dobrą jakość obrazu, lecz zdecydowanie nie jest już rynkową nowością. Użyty procesor Texas Instruments OMAP4 pracuje na częstotliwości 1 GHz i jest wspierany przez 1 GB RAM. Pamięć wewnętrzna nowej Motoroli wyniesie 8 GB, które można rozszerzyć za pomocą kart micro SD (2GB w zestawie). Z tyłu smartfonu umieszczono obiektyw aparatu 8 MPx nagrywającego w FullHD 1080p, który ma być szybszy od standardowych aparatów cyfrowych. Całością zarządza Android 2.3 Gingerbread z nakładką producenta. Obsługiwane pasma sieciowe to GSM 850/900/1800/1900 i UMTS 850/1900/2100 z obsługą 4G HSPA+ o transferze do 21 Mbps, smartfon powinien bez problemu działać w Polsce. Atrix 2 tak jak poprzednik posiada możliwość podłączenia do dedykowanej stacji dokującej w formie laptopa.

Nowy smartfon Motoroli to zdecydowanie solidne urządzenie, jednak nie wnosi dużej ilości zmian względem oryginału. Raczej niewielu użytkowników przyciągnie nowa nazwa i odświeżony wygląd obudowy. A co Wy sądzicie o Motoroli Atrix 2? Chcielibyście jej dostępności u polskich operatorów?

 

źródło: androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.