Jeżeli posiadamy numer telefonu w sieci Play, w łatwy sposób zapłacimy za gry kupione w Epic Games Store. Operator poinformował w ten weekend o nowej możliwości, przedstawił także szczegóły całego procesu.

Płatności Play w Epic Games Store – jak to działa?

epic games store play
źródło: blogplay.pl

Z płatności Play w znanym sklepie z grami skorzystają zarówno posiadacze ofert abonamentowych u fioletowego operatora, jak i ci, którzy mają taryfy na kartę. Operator doliczy nam opłatę za zakupy do faktury lub pobierze odpowiednią kwotę ze środków, które aktualnie mamy na koncie.

Jak zapłacić za zakupy w Epic Games Store przy wykorzystaniu swojego numeru telefonu? Wystarczy spośród dostępnych w sklepie metod płatności wybrać Play, a następnie podać swój numer telefonu i kliknąć wyślij kod PIN. Po weryfikacji nasz numer telefonu zostanie dodany w Epic Games Store jako źródło płatności. Będziemy mogli wtedy zatwierdzić nasz zakup. Zakupy są realizowane w ramach usługi Zamów z Play. Aktywna blokada zakupów mobilnych uniemożliwia dokonywanie płatności – informuje operator. Zakupy realizowane są według indywidualnego limitu. Sięga on 800 zł. Jeżeli posiadamy jednak ofertę na kartę, przed zakupem powinniśmy się upewnić, czy posiadamy odpowiednią ilość środków na koncie. Mając ofertę na kartę, kupimy gry o wartości nieprzekraczającej 50 euro.

Czytaj także: Netflix na pół roku z Play Now TV Box – jak skorzystać z promocji?

Play informuje również, że zakup gier przy wykorzystaniu numeru telefonu można połączyć z trwającą promocją Epic Coupon. Dzięki niej na pierwszy zakup gry o wartości powyżej 59,99 zł otrzymamy zniżkę w wysokości 40 zł. Rabat naliczy się automatycznie.

źródło: Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.