Nowy smartfon Sony, który pojawił się w Geekbench, nazywa się jeszcze Sony 7Y6DU1I. Taka nazwa oczywiście nie będzie później obowiązywała, ale nie wiadomo jeszcze, jak wspomniany model będzie się tytułowało. Możliwe, że patrzymy na specyfikację Sony Xperia 5 II, czyli kompaktowego flagowca. Co o urządzeniu już wiadomo?

Nowy smartfon Sony – Xperia 5 II nadciąga

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to Sony Xperia 5 II będzie naprawdę interesującym urządzeniem. Szczególnie dla tych użytkowników, którzy szukają stosunkowo niewielkiego sprzętu, ale z topową specyfikacją. Tutaj zapowiada się właśnie na coś takiego. Pierwsze przecieki o nowym smartfonie mówią o tym, że ten ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. Podobnie jak w modelu Sony Xperia 1 II, tutaj także zapowiada się na proporcje 21:9, a rozdzielczość ma być Full HD+. Mamy więc tutaj powtórkę z rozrywki, czy to samo, co oferował zeszłoroczny model.

Nowy smartfon Sony – Xperia 5 II
Fot. Nowy smartfon Sony specyfikacja

Jeżeli chodzi o resztę specyfikacji, nowy smartfon Sony będzie stał na naprawdę wysokim poziomie. Procesorem zarządzającym ma zostać tutaj Qulacomm Snapdragon 865+. Jego pracę będzie wspierało aż 8 GB RAM. Wiadomo jeszcze, że smartfon będzie działał od razu na systemie Android 10, co nie jest żadną niespodzianką. W końcu trudno wyobrazić sobie to, żeby Sony wypuszczało flagowca jeszcze na Android 9 Pie. Ponoć akumulator urządzenia ma mieć pojemność 3800 mAh, co powinno w zupełności wystarczyć. W końcu Sony wie, jak dobrze optymalizować pracę baterii.

Zobacz też: Odtwarzacze Samsunga ze sporym problemem.

Dalej nie wiadomo, kiedy Sony zamierza zaprezentować model Xperia 5 II lub inny, który pasuje do wyżej wspomnianej specyfikacji. Przypomnijmy, że model Xperia 1 II został pokazany w lutym tego roku, a do sprzedaży trafił dopiero niedawno. Niewykluczone, że teraz będzie podobnie. Trzeba czekać i liczyć na to, że cena nie będzie zbyt wysoka.

Źródło: GizmoChina / Let’s Go Digital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.