ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Droid RAZR i nowe tablety Motoroli już 18 października?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Motorola-18-pazdziernika

Na rynku smartfonów i tabletów z systemem Android dzieje się wyjątkowo dużo. Kolejni producenci starają się pokonać swoich konkurentów, oferując jeszcze lepsze urządzenia. Wygląda na to, że wkrótce Motorola dostarczy wszystkim kilka produktów, które mogą wzbudzić spore zainteresowanie.

Aktywność ze strony Motoroli na rynku sprzętu z Androidem jest raczej przeciętna i z całą pewnością fani tej marki nie są z tego powodu zadowoleni. Końcówka tego roku zapowiada się jednak wyjątkowo ciekawie zarówno dla osób zainteresowanych nowymi smartfonami, jak i tabletami.

Przede wszystkim, w ciągu najbliższych miesięcy na rynek mają trafić dwa nowe modele tabletów Motoroli – Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition, na temat których informacje krążą już od jakiegoś czasu. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, tablety te mają trafić do sprzedaży w listopadzie i grudniu.

https://www.youtube.com/watch?v=iM1GnsgZCf8


Całkiem niespodziewanie w Internecie pojawiła się zapowiedź konferencji organizowanej przez Motorolę. Odbędzie się ona dokładnie za tydzień, a więc 18 października. Motorola podpowiada, że urządzenia, które pojawią się w trakcie tej imprezy, będą szybsze, cieńsze, inteligentniejsze i mocniejsze. Zapowiada się więc całkiem ciekawie.

W kwestii tabletów, to nadal nie wiadomo, jak naprawdę będzie wyglądała pełna konfiguracja techniczna Motoroli Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition. Podstawową różnicą będzie przekątna ekranu, która w przypadku Xooma 2 wynosić będzie 10,1 cala, natomiast „Media Edition” będzie nieco mniejszy za sprawą wykorzystania ekranu 8,2 cala.

Poza wspomnianymi tabletami niemal pewne jest również pojawienie się nowych smartfonów, które są zdecydowanie najbardziej oczekiwane przez osoby ceniące sobie produkty wytwarzane przez ten amerykański koncern. Wśród pewniaków wymieniana jest Motorola Droid RAZR.

Nieoficjalnie mówi się, że smartfon ten będzie wyposażony w dwurdzeniowy układ Texas Instruments 4430 taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 8 Mpx z funkcją nagrywania wideo Full HD i ekran Super AMOLED o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 960 x 540 pikseli. System operacyjny to Android 2.3.5 Gingerbread.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy