ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 12 ze Snapdragonem X60

iPhone 12 ma być najlepszym smartfonem 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oczekuje się, że Apple wprowadzi na rynek pierwsze smartfony 5G jeszcze w tym roku. Według pierwszych informacji Apple A14 miał współpracować z modemem Snapdragonem X55 5G z 2019 roku. To waśnie on zapewnia dostęp do sieci najnowszej generacji flagowemu Snapdragonowi 865. Jednakże nowy raport DigiTimes sugeruje zupełnie inny obrót sprawy. Według niego tegoroczne iPhone zostaną wyposażone w najnowszy modem X60 firmy Qualcomm.

iPhone 12 ze Snapdragonem X60

iPhone 12 ze Snapdragonem X60

Według raportu największy na świecie wykonawca procesorów i jednocześnie dostawca Apple, firma TSMC, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie produkcję układów A14 sprzężonymi ze Snapdragonem X60. Chipy te mają znaleźć się w nadchodzącej serii iPhone 12. Przy okazji smartfon ten ma być także pierwszym z układem wykonanym w procesie 5 nm. Biorąc pod uwagę, że X60 także zostanie oparty na tej technologii produkcyjnej, to będzie sporym skokiem względem poprzednika. Jego główną zaletą powinna być wyższa efektywność energetyczna. To oznacza natomiast zdecydowanie niższy pobór energii podczas pracy. Warto tu zaznaczyć, że jest to coś, co obecnie jest wskazywane jako największa bolączka 5G.

Zobacz też: Projekt Windowsa 10 na Lumii 950 robi niesamowite postępy

To oczywiście nie jest jedyna zaleta nowego modemu. Ten może jednocześnie agregować dane zarówno z pasm mmWave, jak i sub-6GHz. W ten sposób można uzyskać kombinację, która zapewni jeszcze większą przepustowość i niższe opóźnienia, a jednocześnie będzie bardziej stabilne od samego mmWave. Warto pamiętać, że to jedynie przecieki. Nie wiadomo czy Apple A14 rzeczywiście zostanie sprzężony z najnowszym modelem od Qualcomma. Oczywiście amerykanie wręcz słyną z przykładania szczególnej uwagi do SoC w swoich smartfonach. Jednak modem X60 to całkowita nowość i mógł wymagać pewnych zmian projektowych od giganta. Z drugiej strony gigant nawiązał ostatnio niezwykle bliską współpracę z Qualcommem, dlatego ten scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy