ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak wyłączyć czat RCS

Jak wyłączyć czat RCS – Google przygotowało specjalny formularz

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Jak wyłączyć czat RCS nie jest standardowym pytaniem, kiedy mówi się o funkcji. Zazwyczaj jest odwrotnie, bo dalej nie wszyscy mają dostęp do funkcji w swoich telefonach. Tymczasem Google przygotowało specjalny formularz, który ma pomóc tym, którzy nie chcą, by ich numer telefonu był kojarzony z RCS. Wprawdzie firma jeszcze tym rozwiązaniem się nie chwali, ale z formularza korzystać już można.

Jak wyłączyć czat RCS

Jak wyłączyć czat RCS
Fot. Fromularz Google

Może się wydawać, że do tego, by wyłączyć czat RCS, wystarczy wejść w Ustawienia Wiadomości, a następnie wykonać jedno kliknięcie. To jedna z możliwości, ale Google udostępniło też inną. Wyłączenie ustawiania w aplikacji sprawia, że nie będzie się z niego korzystać, ale co zrobić, kiedy np. zmieniliśmy numer telefonu? Nasz stary numer dalej będzie przypisany do RCS, a wiadomości mogą wtedy nie dochodzić. Google zapowiadało, że wprowadzi możliwość „wyrejestrowania”, by bez problemu dało się „odciąć” od RCS. Faktycznie, dotrzymało słowa. Wystarczy wejść na stronę, gdzie przygotowano specjalny formularz i uzupełnić tam nasze dane.

Do tego, by wyrejestrować/wyłączyć czat RCS, który przypisany jest do danego numeru, należy wybrać tylko z rozwijanej listy kraj, do którego jest przypisany numer. Następnie go wpisać, a zostanie wysłany do nas 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Po jego wpisaniu w formularzu, funkcje czatu RCS zostaną wyłączone na danym numerze. To może chwilę potrwać, ale jest to jakieś rozwiązanie, które może przydać się użytkownikom.

Zobacz też: Czat RCS w Play już działa.

Taka funkcja może się przydać także tym, którzy zmieniają sprzęt z Androida na iOS i nie posiadają już tego pierwszego. Niektórzy użytkownicy Reddita zauważyli, że wiadomości nie dochodziły do nich, kiedy zmienili aplikację wiadomości z tej Google na tę od Samsunga. Wyłączenie RCS przez formularz ponoć pomogło. Podobne rozwiązanie dla iMessage ma także Apple.

Źródło: Google / Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy