Facebook zainwestuje 200 milionów dolarów w to, by wspierać czarnoskórą społeczność w Stanach Zjednoczonych. Poinformowała o tym CEO firmy, czyli Sheryl Sandberg we wpisie, który umieszczono na platformie. Pieniądze mają być przeznaczone na wspieranie zarówno małych biznesów, jak i samych artystów czy organizacji non profit. Mają pojawić się także specjalne stypendia dla uczniów, a wszystko w ramach wspierania mniejszości.

Facebook zainwestuje 200 milionów

Sam fakt, że Facebook inwestuje 200 milionów dolarów, by wspierać czarnoskóre społeczności, nie jest do końca powiązany z ostatnimi wydarzeniami ze Stanów Zjednoczonych. Zapewne częściowo decyzja o wyłożeniu takich pieniędzy była podyktowana całą sytuacją, ale nie powiedziano tego wprost we wpisie. Wspomniano za to o tym, że odkąd wybuchła pandemia, niewielkie biznesy nie radziły sobie dobrze. Te głosy miały dochodzić do Facebooka z różnych stron, a teraz postanowiono coś z tym zrobić.

Facebook inwestuje 200 milionów
Fot. Lift Black Voices / Facebook

Wcześniej Mark Zuckerberg zapowiedział, że jego firma przekaże 10 milionów dolarów dla grup, które walczą z niesprawiedliwością rasową. Wspomniane 200 milionów dolarów także zostanie rozdysponowane pomiędzy różne organizacje. Połowa ze wspomnianej kwoty ma trafić do twórców oraz właścicieli małych biznesów. Ci ostatni mogą liczyć na 75 milionów, które będą pod postacią grantów finansowych lub kuponów na wykorzystanie reklamowe. Pozostałych 25 milionów trafi do czarnoskórych twórców. Pozostałe 100 milionów ma trafić do różnych firm – począwszy od budowlanych, a skończywszy na agencjach marketingowych. Pełne spektrum, by wspierać każdego, kogo tylko Facebook może. Co więcej, w przyszłym roku także ma zostać udzielone wsparcie w wysokości 100 milionów dolarów.

Zobacz też: Czym jest Google Keen?

Facebook sfinansuje także stypendia dla 100 tysięcy czarnoskórych uczniów w ramach Facebook Blueprint. Firma zamierza jeszcze przekazać łącznie 5 milionów dolarów na każdą z 250 tysięcy zbiórek na platformie, które mają walczyć z niesprawiedliwością rasową. Wprawdzie to wychodzi około 19 dolarów na pojedynczą zbiórkę, ale to i tak duży gest. Dodatkowo ma pojawić się specjalna sekcja w aplikacji o nazwie Lift Black Voices, która ma wyróżniać treści walczące z niesprawiedliwością rasową.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.