ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 5.0 dla LG G3 zadebiutuje za kilka dni! W pierwszej kolejności w Polsce!

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
lg-g3-lollipop

Wczoraj informowaliśmy Was o efekcie prac LG nad przeniesieniem Android 5.0 Lollipop do flagowego modelu G3. Stabilność oraz wygląd wczesnej wersji dla tego modelu mogliśmy zaobserwować na filmie. Wygląda na to, że inżynierowie koreańskiego producenta solidnie przyłożyli się do pracy, gdyż na oficjalnej stronie LG pojawiła się informacja, że aktualizacja planowana jest na najbliższy tydzień, a pierwsi z nowych funkcjonalności będą mogli skorzystać… Polacy.

Tak, tak! Nie jest to pomyłka! Oficjalny newsroom LG wyraźnie zaznaczył, że mieszkańcy kraju nad Wisłą będą w uprzywilejowanej pozycji, gdyż przez jakiś czas jako jedyni będą mogli cieszyć się z oficjalnej aktualizacji do Android 5.0. Dopiero po jakimś (niesprecyzowanym) czasie stosowną informację o dostępności update’u uzyskają właściciele LG G3 w innych krajach.

android-5.0-lollipop-na-lg-g3-100181

Na zrzutach ekranu, które wyciekły do Sieci przez polski blog lifesgoodblog.pl możemy w jakiejś części sprawdzić, jak wygląda implementacja Androida Lollipop w wykonaniu LG. Zdecydowanie południowokoreańscy inżynierowie postawili na rozwiązania proponowane przez Google. Możemy zaobserwować charakterystyczny dla piątej wersji „zielonego robocika” system powiadomień oraz oczywiście styl Material Design wraz z pełną gamą animacji oraz cieni.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii na temat planów LG. Jest to celowy ukłon w naszą stronę czy może wąska grupa posiadaczy flagowego G3 w naszym kraju jest traktowana jako testerzy? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: LG

Sprawdź najnowsze wpisy