Jak wszyscy dobrze wiemy, użytkownicy oraz zwolennicy systemu Google Android od samego początku wyczekują na oficjalne wsparcie technologii Multitouch w telefonach z Androidem. Google jednak nie potwierdzało wprowadzenia tej funkcji do systemu. Na tegorocznej konferencji Google I/O gdzie Multitouch w Androidzie był gorącym tematem dyskusji, można było się jedynie dowiedzieć, że życzenie użytkowników zostanie spełnione i Multitouch będzie wprowadzony jeszcze w tym roku. Czy uda im się dotrzymać słowa?

Kiedy możemy się go spodziewać?
Multitouch ma być dostępny wraz z wersją Android 2.0. Zanim jednak otrzymamy aktualizację o nazwie Eclair, musimy zaktualizować swój telefon do wersji Android 1.6 – Donut, która pojawi się na pewno do końca roku. Aktualizacja ta posiada nowy kernel, dzięki któremu nie uzyskamy bezpośrednio multitouch ale telefon będzie posiadał już podstawy do jego obsługi.
Jak pisaliśmy przedwczoraj Google jako flagowy telefon do promocji Androida 2.0 wybrało Motorolę Sholes, dlatego w tym telefonie najwcześniej zobaczymy oficjalne wsparcie dla Multitouch całkiem podobne do iPhone czy Palma Pre. Premiera Motoroli przewidywana jest na październik (lub jak niektóre źródła podają listopad), dlatego niewiele później – około grudnia można spodziewać się Androida 2.0. Z informacji które do nas docierają wynika, że aktualizacja będzie dostępna dla dotychczasowych urządzeń – jednak informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

 

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.