Najważniejszym systemem operacyjnym Apple jest iOS. Oczywiście MacOS jest niezwykle ważny dla firmy, jednak to właśnie iPhone są najpopularniejszymi i najbardziej dochodowymi urządzeniami producenta. Również to one napędzają sprzedaż jego pozostałych produktów. No może poza branżą profesjonalną, gdzie stacje robocze firmy są wybierane przez wzgląd na olbrzymie możliwości i dostępne oprogramowanie. Mowa jednak o rynku konsumenckim, a tu raczej mało kto kupuje komputer w cenie małego mieszkania w mieście wojewódzkim. Zaskakujące jest więc to, że według najnowszych doniesień Apple chce się pożegnać z iOS.

iOS zmieni nazwę na iPhone OS 

iOS zmieni nazwę na iPhone OS

W zeszłym roku Apple ogłosiło iPadOS. Jest to nic innego jak tylko specjalna wersja iOS stworzona dla iPadów. Wcześniej iPad działał na systemie iOS tak samo, jak iPhone. Nowy przeciek ujawnił, że Apple może wkrótce porzucić nazwę iOS dla iPhone OS. Informacja pochodzi z tweeta Jona Prossera. Jest on źródłem wielu przecieków na temat Apple, które zwykle okazują się prawdziwe. Co więcej, Tweet został potwierdzony przez Maxa Weinbacha z XDA Developers. Ten twierdzi, że otrzymał maila z informacją, że Apple zmieni nazwę iOS na iPhone OS. To jednak nie wszystko. Dostał on także informację, że pożegnamy się także z iPhone. Ten miałby zmienić nazwę na Apple Phone.

Zobacz też: Tania Nokia 5G ze Snapdragonem – wiemy, co ukrywa się w środku

Jednak ta druga zmiana nie miałaby tu sensu. Po co zmieniać nazwę iOS na iPhone OS, skoro same smartfony miałby się nazywać Apple Phone? Czy system nie powinien się wtedy nazywać Apple Phone OS? Taki ruch ze strony Apple nie miałby sensu z jeszcze jednego powodu. Nazwa iPhone jest niezwykle rozpoznawalna na całym świecie. Jestem w stanie nawet przypuszczać, że popularność iPhone jest większa, niż samego Apple. Taka zmiana byłaby ciosem dla firmy. Z drugiej strony możliwe, że tu tkwi przyczyna. W końcu Apple może zechcieć zwiększyć świadomość konsumentów na temat innych produktów firmy? Jednak znowu pojawia się kwestia nazwy systemu, która nie pasowałaby do nowej strategii.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.