Rozdzielczość 2K (QHD) to już przeżytek – Samsung już testuje wyświetlacz 4K (UHD) dla Note’a 5

Łukasz Pająk Newsy 08-11-2014

samsung galaxy note 5 ultra hd uhd

 

Jakie są granice dla poszczególnych podzespołów montowanych w mobilnych urządzeniach? Czy są w ogóle jakieś? Z pewnością producenci uważają, że granica została już osiągnięta dla akumulatorów, ale pozostałe, prądożerne podzespoły wciąż są rozwijane. Tylko czy to potrzebne?

 

W zeszłym roku Vivo zaprezentowało model Xplay 3S, czyli pierwszy smartfon z wyświetlaczem QHD (2K, 2560×1440). W tym roku urządzenia z podobnymi ekranami nikogo nie dziwią. Jednak Samsung już w styczniu zapowiedział, że właśnie po rozdzielczości 2K, szybko przyjdzie czas dla 4K (UHD, 3840×2160). Te słowa zdają się potwierdzać, gdyż do Sieci wyciekają już informacje o testowaniu przez Koreańczyków tego typu panelu. Z pewnością nie ujrzymy go w Galaxy S6, który ma posiadacz rozdzielczość znaną z tegorocznego Note’a 4. W takim razie nie trudno się domyślić, że kolejny flagowy phablet Samsunga będzie korzystał z wyświetlacza Ultra HD. Jego przekątna, jeśli wierzyć obecnym plotkom, będzie osiągała 5,9-cali, a to oznacza, że zagęszczenie pikseli osiągnie „chore” 746 punktów na cal. Wykonany został oczywiście w technologii Super AMOLED.

 

Czy chcemy takiego rozwoju czy po prostu musimy się przyzwyczaić, że konsumenci pragną jak największych cyfr w specyfikacji technicznej? Uważacie, że Ultra HD naprawdę jest potrzebne w phabletach?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x