Samsung Health App dla Galaxy Watch Active 2 miało pojawić się dopiero w trzecim kwartale tego roku. Jednak Samsung wyraźnie przyśpieszył pracę, bo ich aplikacja dostępna jest już dla mieszkańców Korei. Niestety, ale obecnie tylko dla nich, co nie oznacza, że tak będzie zawsze. Reszta świata po prostu musi na to poczekać.

Samsung Health App

W kwietniu Samsung dostał zgodę w Korei Południowej na to, by jego smartwach Galaxy Watch Active 2 mógł korzystać z funkcji EKG. Wcześniej zapowiedziano jeszcze to, że na urządzeniu pojawi się pomiar ciśnienia krwi i teraz ta druga część obietnicy została spełniona. Samo EKG ma pojawić się w Korei w trzecim kwartale tego roku, ale osoby posiadające już Watch Active 2, mogą tam sprawdzać ciśnienie krwi. To wymaga jednak odpowiedniej kalibracji samego urządzenia oraz robienia tego regularnie.

Samsung Health App musi być zainstalowane na smartwatchu oraz smartfonie (od Androida 7.0 wzwyż), a sam proces kalibracji wymaga ciśnieniomierza. Taki zabieg powinno powtarzać się regularnie, by mieć wyniki zbliżone do rzeczywistych. Sam zegarek i aplikacja nie gwarantują oczywiście tego, że wyniki będą takie, jak w rzeczywistości, ale mogą dawać na nie pogląd. Nic nie zastąpi wizyty u lekarza, co zresztą podkreślane jest w przypadku każdego zegarka oferującego podobne rozwiązania. Samsung Health App dostępne jest na Galaxy Watch Active 2, ale nie pojawi się na wcześniejsze generacje sprzętu. Jedynie nadchodzące urządzenia mogą liczyć na obecność aplikacji.

Zobacz też: Zdjecia Galaxy Watch 3 – co jeszcze wiemy o zegarku?

Widać, że Samsung poważnie podchodzi do tematu zdrowia u swoich klientów. Możliwość pomiaru ciśnienia krwi oraz badania EKG mogą być jednym z elementów, który będzie „sprzedawał” zegarki. Teraz można tylko czekać na to, aż aplikacja pojawi się w innych rejonach świata. Przypomnijmy, że zbliża się także premiera Galaxy Watch 3, więc jego użytkownicy prawdopodobnie także dostaną możliwość korzystania z aplikacji.

Źródło: Samsung Korea

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.