dsc_1535

Galaxy Note jest telefonem dobrze znanym wszystkim fanom nowinek technicznych, głównie ze względu na jego pokaźny rozmiar. Zaprezentowany na berlińskich targach IFA, zmienił nasze postrzeganie 'dużego smartfona’. Wyposażenie go w ekran o przekątnej 5,3 cala było bardzo odważnym posunięciem ze strony Samsunga, wiele osób postrzega to urządzenie jako 'tabletofon’. Czy ryzyko się opłaci, niestety będziemy mieli okazję zobaczyć dopiero w 2012 roku, przed Sylwestrem Galaxy Note będzie miał premierę w niewielu rejonach.

Czas oczekiwania uprzyjemnią nam pierwsze zdjęcia giganta od Samsunga w Polsce. Dla dobrego porównania wielkości ekranu, obok niego postawiliśmy Galaxy S II oraz Galaxy S (po prawej).

Nasze zdania po chwili zabawy są podzielone. Jednogłośnie stwierdzamy, że urządzenie jest ogromne, ale mimo to ma szansę na rynkowy sukces. Obsługa rysikiem jest bardzo wygodna, nawet rysowanie sprawdza się świetnie. Ekran Super Amoled HD robi wrażenie, chociaż przez dużą przekątną, po głębszym wpatrywaniu się można ujrzeć piksele (możliwe, że jest to spowodowane matrycą Pentile). O dziwo, pomimo dużych gabarytów, telefon jest lekki. Tak czy siak, przygładając go do ucha, człowiek wygląda komicznie.

dsc_1536
dsc_1539
dsc_1540
Źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński